Wiele wyjątkowych atrakcji tegorocznego Polconu to gratka zarówno dla długoletnich fanów, jak i dla osób w luźny sposób zainteresowanych fantastyką. Oprócz setek godzin prelekcji, możliwości zagrania w gry planszowe i elektroniczne, oraz uczestnictwa w różnorodnych panelach i warsztatach, uczestnicy konwentu będą mogli wziąć udział w Gali wręczenia Nagrody im. Janusza A. Zajdla, spotkaniu z Andrzejem Sapkowskim, obejrzeć niesamowity konkurs strojów, a nawet spróbować się w Walkach Magów!


WALKI MAGÓW
Eksperymentalny sprzęt zbudowany przez Stowarzyszenie Future Technologies pozwoli uczestnikom poczuć się, jakby opanowali umiejętność rzucania czarów. Widowiskowe wynalazki pozwolą na przeprowadzenie ciekawych pojedynków "czarodziej na czarodzieja" na świeżym powietrzu.


KONKURS COSPLAY
Podczas Polconu 2018 w Toruniu odbędzie się konkurs strojów koordynowany przez Zofię
Skowrońską z firmy Zula Costumes. Uczestnicy konkursu zaprezentują na scenie własnoręczne
wykonane kostiumy. Postacie znane z filmów, gier, komiksów i książek zostaną przez nich powołane do życia i staną na chwilę przed widownią. Podczas konkursu zostaną przyznane nagrody w kategoriach:
- Najlepszy strój szyty
- Najlepszy strój z elementami zbroi
- Największe podobieństwo do postaci
- Najlepsza peruka
- Najlepszy makijaż lub charakteryzacja
- Najlepsza prezentacja


ANDRZEJ SAPKOWSKI
Uczestnicy Polconu 2018 będą mogli również udać się na spotkanie z Andrzejem Sapkowskim,
pisarzem, twórcą książkowej sagi o wiedźminie Geralcie oraz serii powieści fantastyczno-
historycznych - Trylogii husyckiej. To najczęściej po Stanisławie Lemie tłumaczony polski autor fantastyki, zdobywca srebrnego medalu Gloria Artis, paszportu „Polityki”, World Fantasy Award, pięciokrotnie Nagrody im. Janusza A. Zajdla, oraz wielu innych nagród.

Tagi Konwenty