AnimeCon to jeden z największych polskich konwentów dla fanów mangi i anime, który do tej pory odbył się w kilku edycjach halloweenowych. Tym razem jednak organizatorzy postanowili zaskoczyć uczestników, decydując się na edycję letnią. Właśnie dlatego już na początku wakacji odbędzie się wydarzenie o nazwie AnimeCon Summer 2023.

  • Data: 30 czerwca - 2 lipca 2023 roku
  • Miejsce: Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków Osiedle Tysiąclecia 43, 61-255 Poznań

Bilety na wydarzenie można zakupić pod tym linkiem. Poniżej znajdziecie kilka słów od organizatorów.

 

"Serdecznie zapraszamy Was na pierwszą letnią edycję niezwykłego konwentu japońskiej kultury popularnej AnimeCon Summer Fest, który odbędzie się między 30 czerwca a 2 lipca 2023 w Poznaniu.

Przygotujcie się na niezapomniane wydarzenie pełne japońskiej kultury popularnej! AnimeCon Summer 2023 to wyjątkowy konwent, który zgromadzi miłośników anime, mangi, cosplay, oraz szeroko pojętej kultury Japonii. Oto, co czeka na Was podczas tego emocjonującego wydarzenia:

Występy cosplay i panele

Tegoroczna edycja AnimeConu przeniesie uczestników do klimatu japońskiego letniego festiwalu, pełnego atrakcji takich jak występy cosplay, występy Idolek, ciekawe panele na temat anime, mangi i kultury Japonii, warsztaty, konkursy wiedzy i turnieje gier. Dodatkowo, fani Genshin Impact znajdą specjalne niespodzianki dedykowane temu popularnemu tytułowi.

 

Wystawcy i smakołyki

Podczas konwentu będziecie mogli również spotkać licznych wystawców oferujących różnorodne gadżety związane z anime, przedmioty prosto z Japonii, unikalne rękodzieła, a także ulubione mangi. Również miłośnicy azjatyckiej kuchni, zwłaszcza japońskiej, będą mogli cieszyć się pysznymi przekąskami, które z pewnością przypadną do gustu każdemu uczestnikowi.

Bezpieczeństwo i staranność

Jako organizacja, dokładamy wszelkich starań, aby konwent był przygotowany z troską o uczestników, a wszyscy czuli się na nim komfortowo i bezpiecznie. Zapewniamy odpowiednią ochronę oraz opiekę medyczną na terenie wydarzenia, dbając jednocześnie o przyjemną atmosferę, aby każdy z naszych uczestników mógł cieszyć się niezapomnianymi chwilami.

 

Organizacja konwentu

AnimeCon jest tworzony z miłością przez pasjonatów z Fundacji IKIGAI, którzy od 2017 roku z niezłomną energią i radością organizują niezapomniane imprezy dla miłośników japońskiej kultury popularnej. Naszym celem jest zawsze stworzenie konwentu, który sprawi, że uczestnicy będą świetnie się bawić i czuć się bezpiecznie. Wiemy, że poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i entuzjazmem, dlatego z radością kontynuujemy naszą misję tworzenia niezwykłych przygód dla naszej społeczności.

Sukcesy i współpraca z wolontariuszami

Przez lata nasze wydarzenia zgromadziły łącznie niemal 10 000 uczestników, a setki wolontariuszy współpracowało z nami, aby stworzyć niezapomniane chwile dla wszystkich obecnych. Jesteśmy dumni z naszej wspólnej pracy i wdzięczni za zaangażowanie wszystkich tych, którzy przyczynili się do sukcesu AnimeConu.

Do zobaczenia latem!"

Na uczestników AnimeCon Summer 2023 czeka mnóstwo paneli o tematyce mangi i anime, konkursy z nagrodami, liczne stoiska z mangami, gadżetami i strojami. Na wydarzeniu nie zabraknie także ciekawych gości specjalnych i pokazu cosplay.

Dodatkowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie konwentu. Do zobaczenia w Poznaniu!