Już niedługo odbędzie się wyczekiwana tegoroczna edycja konwentu mangi i anime, który zawita do miasta Poznań. AnimeCon Halloween 2022 zapowiada się naprawdę niesamowicie i właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować dla was zbiór najciekawszych informacji związanych z tym nadciągającym wydarzeniem.

  • Lokalizacja: Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków, ul. Osiedle Tysiąclecia 43 (Poznań)
  • Data: 11 - 13 listopada 2022 roku
  • Link do wydarzenia na FB: KLIK
  • Oficjalna strona internetowa: KLIK

Bilety można nabyć na pod tym adresem. Będą one także możliwe do kupienia na terenie eventu, ale tylko w przedsprzedaży otrzymacie możliwość wygrania konsoli Nintendo Switch. Każda osoba decydująca się na zakup biletu drogą online weźmie udział w losowaniu o tę platformę gamingową.

vdb

 

Plan atrakcji można znaleźć na odpalonej niedawno stronie internetowej animecon.pl. To właśnie tam organizatorzy zamieścili wszystkie kluczowe informacje jak np. zgoda rodzica dla nieletnich uczestników.

Już teraz wiemy, że na tegorocznym AnimeConie pojawi się ekipa Project Genshin. Zaproponują najróżniejsze atrakcje nie tylko dla fanów Genshina, ale także osób zainteresowanych kulturą Chin, cosplayem, fotografią czy tatuażami. Wydarzenie odwiedzi także redakcja Golden Weebs. To strona o szeroko pojętej kulturze Dalekiego Wschodu. Podczas AnimeConu poprowadzą wiele godzin paneli, na których podzielą się z wami swoją wiedzą i pasją! Nie może także zabraknąć również Sali Touhou.  Prowadzący chętnie pokażą wszystkim miłośnikom japońskiego rysunku, animacji, muzyki i gier cuda Gensokyo. Znajdziecie tam pełno stylowych goth loli, wspaniałej muzyki zaaranżowanej na każdy możliwy gatunek, bestiariusz stworów youkai oraz orientalnych bóstw - a to wszystko w postaci mang, karcianek, animacji oraz gier arkadowych, rytmicznych i bijatyk. Także fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI zaszczyci swoją obecnością tegoroczny AnimeCon, aby przybliżyć uczestnikom Kraj Kwitnącej Wiśni, jego kulturę i zwyczaje.

vdsbfb

 

Ekipa Dźwięcznego Woksela przygotuje dla was sale wypełnione japońskimi grami rytmicznymi, dzięki czemu będziecie mogli poczuć się jak na Akihabarze! Z kolei zespół Lisiej Nory będzie odpowiadał za maty DDR, na których będziecie mogli się wyszaleć i zatańczyć do ulubionych azjatyckich utworów.

B1/Wonderz to debiutująca grupa zajmująca się połączeniem tańca i cosplayu. Wszystkie członkinie mają za sobą wieloletnie doświadczenie zarówno w jednej jak i w drugiej dziedzinie, więc postarają się zapewnić wam niesamowity występ! AnimeCon odwiedzi również zespół Milky Way Heroes - te polskie idolki przygotowały występ o tytule "Dreamy START!".

vdbb

 

Wśród gości będziecie mogli natomiast spotkać między innymi Miko cosplay. Ta profesjonalna krawcowa i cosplayerka z Poznania  przygodę z Cosplayem zaczęła już prawie 10 lat temu i w tym czasie wykonała ponad 200 różnych strojów. Miko odwiedziła wiele konwentów jako gość lub członek jury. Między innymi była oficjalnym gościem na jednym z największych konwentów anime na świecie - amerykańskim Anime Matsuri 2022. Miała także okazję oceniać stroje na oficjalnym konkursie cosplay PGA

AnimeCon Halloween 2022 odwiedzi również Kairi. Cosplayem zajmuje się aktywnie od roku 2008. Czynnie uczestniczy w większości cosplayowych wydarzeń w Polsce - czasem jako uczestnik, czasem jako juror. Prowadzi warsztaty i wykłady na temat swojego hobby w kraju i zagranicą. Dużo podróżuje. Wiele razy z sukcesami reprezentowała Polskę w międzynarodowych konkursach cosplayowych. W cosplayu upatruje spełnienia swoich marzeń dotyczących pracy w teatrze, więc jej ulubionym aspektem są występy sceniczne. Ostatnio zajmuje się dużymi cosplayowo-scenicznymi projektami poza konkursami - po prostu, dla publiczności. Dużą wagę przywiązuje do wczuwania się w postać czy to podczas występów czy sesji zdjęciowych. Chętnie służy radą początkującym cosplayerom!

Nie zapomnijcie także wpaść na prelekcję, którą poprowadzi Wojciech Smoła. Ten redaktor z wieloletnim doświadczeniem, działający na serwisach poświęconych mandze, anime, filmom i grom, przygotuje dla was panel, na którym dowiecie się jak można napisać i wydać książkę zbliżoną tematyką do mang shounen. Tworzycie opowiadania, lub fanficki, ale marzycie o czymś więcej? Od niego dowiecie się, co i tak. Wojciech Smoła niedawno wydał książkę o tytule "Soru Hanta. Narodziny bohatera", którą można znaleźć w księgarniach na terenie całej Polski.

Jedną z członkiń jury konkursu cosplay będzie również Tul. To cosplayerka i fotograf w jednym. Cosplayem zajmuje się od 4 lat a fotografią ok. 10. W tym czasie została doceniona na kilku konkursach cosplay oraz fotograficznych. Każdą sesje traktuję indywidualnie tworząc dopracowane i klimatyczne zdjęcia. Organizatorka dużych sesji zdjęciowych (nawet na 40 osób) i członek wiosek konwentowych.

ddh

 

Nie musicie się również martwić o głód, podczas wielogodzinnej zabawy na AnimeConie. O zapełnienie waszych brzuchów zadbają między innymi ekipy Yamamoto Matcha & FoodBubble Tea Yoppo.

vsdv

 

AnimeCon Halloween 2022 to nie tylko miejsce, gdzie będziecie mogli udać się na prelekcje, panele, konkursy, czy dobrze zjeść. Znajdziecie tutaj również mnóstwo stoisk, które zaoferują przeróżne gadżety związane z Krajem Kwitnącej Wiśni, ale i nie tylko. Nie zabraknie również wydawnictw mangowych, dzięki którym uzupełnicie luki na swoich półkach.

Na tym nadciągającym konwencie mangi i anime czeka na was dużo frajdy i pozytywnych emocji. Spotkacie również licznych konwentowiczów o zbliżonych zainteresowaniach. Zapowiada się naprawdę ciekawy weekend i to już 11 - 13 listopada 2022 roku.

Do zobaczenia w Poznaniu!