Podczas zeszłorocznej edycji konwentu mangi i anime Magnificon, na głównej scenie wydarzenia odbył się musical Yuri on Ice, związany z serią anime o tym samym tytule. Do tej pory nagranie z musicalu obejrzano na Youtube ponad pół miliona razy!

Organizatorzy przedsięwzięcia powracają także w tym roku. Podczas konwentu Magnificon 2018 odbędzie się musical Attack on Titan, nawiązujący do niemal już kultowej serii, którą dobrze znacie. Mamy przyjemność ogłosić, że również i tę edycję musicalu portal Anime24 objął patronatem medialnym. Cieszy nas, że taka wspaniała inicjatywa wypłynęła właśnie od polskich cosplayerów.

Poniżej zamieszczamy krótką notkę od organizatorów musicalu:

Attack on Titan The Musical to fanowski projekt, który wynosi prezentację sceniczną na wyższy poziom. Połączenie musicalu z cosplayem to nowość w polskim środowisku cosplayowym. W 2017 roku po raz pierwszy, podczas Magnificonu, wystawiono pół godzinne przedstawienie oparte na znanym anime „Yuuri!!! On Ice” w akompaniamencie muzyki z filmu „Grease”. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem i odniósł sukces. W tym roku grupa, która znacząco powiększyła swój skład przygotowuje się do wystawienia kolejnego projektu, tym razem związanego z bardzo popularną serią „Atak Tytanów”. Główni bohaterowie zrobią wszystko co mogą by nie zostać zjedzonymi przez tajemnicze olbrzymy, spróbują ratować swoich bliskich, przeżyją ludzkie dramaty i rozterki jak również i chwile radości w rytm piosenek z filmu Disneya „Dzwonnik z Notre Dame”, które, jak sami się przekonacie, idealnie wpasowują się w klimat tej konkretnej serii.

Wszystkich zainteresowanych musicalem zapraszamy do wsparcia projektu na stronie zbiórki http://wspieram.to/aotmusical

My również zachęcamy do wsparcia tego projektu,a przede wszystkim do zajęcia miejsca na widowni, podczas samego przedstawienia.

Musical Attack on Titan odbędzie się 23 czerwca o godz. 15:30, podczas wydarzenia Magnificon 2018. Tegoroczna edycja konwentu odbywa się po raz kolejny w Krakowie, w terminie 22 - 24 czerwca.

Link do strony musicalu na Facebooku: KLIK

Tagi Konwenty