Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu zaprasza 20 stycznia 2018 roku na festiwal kultury japońskiej Japonia 4D 2018, który organizowany jest przez Sekcję Japońską DKN UJ. Festiwal utrzymany w konwencji rozbudowanej konferencji, wzorowany jest na japońskich bunkasai - festynach szkolnych, organizowanych w celu promocji szkół, uczniów i ich zainteresowań oraz talentów. 

Celem wydarzenia jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym tego, czym zajmują się na co dzień studenci i doktoranci Instytutu - krajem nietuzinkowym, o wyjątkowej historii, tradycjach i kulturze, który często jest spłycany do samurajów oraz niespotykanej nigdzie indziej wariacji smaków popularnych batoników. W trakcie Japonia 4D pokazana zostanie wielowymiarowość japońskiej rzeczywistości, w której łączy się poszanowanie dawnych wartości i tradycji oraz pędu odpowiedniego do jednego z najbardziej rozwiniętych państw na świecie, co znacząco wpływa na wszystkie strefy życia Japończyków od dnia ich narodzin, przez dojrzewanie po starość. Oferta festiwalu przygotowana została tak, by każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, mógł dowiedzieć się jak najwięcej o Japonii. Ponad 80 godzin atrakcji, w tym panele, warsztaty i pokazy. W planie m.in. „Współczesna pozycja Japonii w zmieniającym się ładzie międzynarodowym”, „Od Genjiego do Shōnen Jumpa – historia mangi”, „Warsztaty kaligrafii”, „Cosplay w Europie”, „Warsztaty taneczne J-pop”, „Warsztaty origami”, "Kimono jako niekończące się źródło inspiracji – prelekcja i pokaz" i wiele innych.

Festiwal Japonia 4D 2018 rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 18:00 na Gronostajowej 7 (Kampus 600-lecia), wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Po więcej informacji zapraszamy na Fanpage oraz wydarzenie na Fb.

Tagi Konwenty