Już w kwietniu zeszłego roku przedstawiciele firmy Naintic, odpowiedzialnej za grę Pokemon GO, zapowiedzieli swój kolejny intrygujący projekt. Teraz oficjalnie ogłoszono, że aplikacja Peridot zadebiutuje na całym świecie już 9 maja 2023 roku.

Peridot stanowi połączenie Pokémon GO, Tamagotchi i Nintendogs. Oznacza to, że gracze będą mogli posiadać w smartfonie swojego własnego kieszonkowego kompana, z możliwością przeniesienia go do prawdziwego świata za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR).

bfdbfd

 

Mimo iż premiera Peridot odbędzie się na początku maja, już teraz można dokonać wstępnej rejestracji na Apple App Store i Google Play Store. Następnie, dołączając do zabawy przed 23 maja, otrzymamy ekskluzywne gadżety kosmetyczne. Prace nad grą Peridot prowadzone były od około 3,5 roku. Firma Niantic pragnie w ten sposób przywrócić szał, który panował po premierze Pokemon GO.

Każdy kieszonkowy towarzysz posiada unikatowy wygląd, charakter i sposób zachowanie. Gracze będą mogli krzyżować ze sobą różne stworki, tworząc nowe gatunki. Należy jednak pamiętać, że, podobnie jak Tamagotchi, również ci kieszonkowi towarzysze wymagają stałej pielęgnacji.

Na koniec warto przypomnieć, że firma Niantic pracuje obecnie także nad innym projektem AR. We wrześniu zeszłego roku zapowiedziano grę z superbohaterami, Marvel World of Heroes. Termin premiery tego przedsięwzięcia pozostaje nieznany.