Nadciąga seria anime stanowiąca adaptację wysoko ocenianej i do tego wielokrotnie nagradzanej mangi z gatunku fantasy. Po raz pierwszy na temat produkcji odcinkowej Frieren: Beyond Journey's End usłyszeliśmy w 2021 roku, ale teraz do sieci trafiły materiały promujące ten tytuł.

Udostępniony teaser zdradza, że dzieło studia Madhouse wystartuje w październiku 2023 roku.

 

 

Opis: Król demonów został pokonany, a bohaterowie powracają do domu, aby zakończyć swoją przygodę. Do grupy herosów należeli Frieren, Himmel, Heiter i Eisen. Podczas gdy trójka z nich starzeje się i powoli umiera, dla elfki Frieren upływ czasu prezentuje się nieco inaczej. Niedługo przed śmiercią Heiter przedstawia Frieren ludzką dziewczynę imieniem Fern. Ta dwójka wyrusza w podróż, której celem jest odwiedzenie miejsc, gdzie w przeszłości zawitała drużyna Frieren. W czasie wyprawy do elfki zaczynają powracać wspomnienia z przygód, które przeżyła z trójką herosów.

Reżyserem anime jest Keiichirō Saitō (Bocchi the Rock!). Tomohiro Suzuki (ACCA: 13-Territory Inspection Dept., One-Punch Man, Boogiepop and Others) odpowiada za scenariusz. Reiko Nagasawa (takt op. Destiny) przygotowała design postaci. Evan Call (Violet Evergarden, Josee, The Tiger and the Fish, Muv-Luv Alternative) skomponował muzykę.

 

Autorem mangi Frieren: Beyond Journey's End jest Tsukasa Abe. Pozycja ta zdobyła prestiżową nagrodę Tezuki w 2021 roku. W tym samym roku przyznano nagrodę Taisho. Manga była także nominowana do najlepszej historii Shōnen na 45. i 46. gali wydawnictwa Kodansha. Ponadto, przedstawiciele The American Library Association's Graphic Novels & Comics Round Table (GNCRT) umieścili w 2022 roku mangę Frieren: Beyond Journey's End na liście "10 Najlepszych Powieści Graficznych Dla Dorosłego Czytelnika".

Premiera odbędzie się w październiku 2023 roku

 

Tagi Anime Manga