Tak jak sugerowały doniesienia z początku lutego, film Pokémon: Detektyw Pikachu 2 naprawdę nadal powstaje. Tym razem update na temat tej produkcji dostarczył serwis Deadline.

Według źródła, kontynuację kinowych losów Detektywa Pikachu wyreżyseruje Jonathan Krisel (Portlandia, Baskets). Za scenariusz ma odpowiadać Chris Galletta.

 

Blisko miesiąc temu przedstawiciel studia Legendary Pictures potwierdził, że film aktorski Pokémon: Detektyw Pikachu 2 wcale nie został porzucony. Sequel ma znajdować się w fazie "aktywnych prac".

Pokémon: Detektyw Pikachu to film fabularny z 2019 roku w reżyserii Roba Lettermana, powstały na podstawie serii Pokémon Satoshiego Tajiri oraz gry Detective Pikachu z 2016 roku. Wyprodukowany przez wytwórnie Legendary Pictures i Tōhō.

 

Ryme City to nowoczesna metropolia, gdzie ludzie i Pokémony żyją obok siebie. Pewnego dnia genialny detektyw Harry Goodman znika bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego dwudziestojednoletni syn Tim próbuje się dowiedzieć, co się z nim stało. W śledztwie pomaga mu zawodowy partner Goodmana, detektyw Pikachu. Ten dowcipny i sprytny Pokémon słynie z nieszablonowych pomysłów – czasem tak szalonych, że sam jest zaskoczony. Tim i Pikachu znajdują kolejne poszlaki i wpadają na ślad straszliwego spisku, który może położyć kres pokojowemu współistnieniu mieszkańców Ryme City i zniszczyć świat Pokémonów.

Data premiery potencjalnego sequela pozostaje nieznana. Na koniec warto jednak przypomnieć, że latem 2021 roku przedstawiciele Netfliksa zapowiedzieli własny serial live-action opowiadający losy Detektywa Pikachu. Gigant streamingu pomoże stworzyć także film powiązany z tą marką. Niestety, od niemal dwóch lat temat ten pokrywa się kurzem.

Tagi Filmy Pokemon