Już w zeszłym roku pojawiły się doniesienia sugerujące, że manga Róża Wersalu (The Rose of Versailles Versailles no Bara) doczeka się nowej animowanego adaptacji. Niestety, nie będzie to nowa seria odcinkowa, a film pełnometrażowy.

Studio MAPPA ogłosiło, że film anime Róża Wersalu, bazujący na słynnej mandze Riyoko Ikedy, doczeka się filmu anime. Jego premierę w japońskich kinach wyznaczono na Wiosnę 2025 Roku.

 

 

Obsada głosowa:

  • Miyuki Sawashiro jako Oscar François de Jarjayes
  • Aya Hirano jako Marie Antoinette
  • Toshiyuki Toyonaga jako André Grandier
  • Kazuki Kato jako Hans Axel von Fersen

Róża Wersalu to historyczna manga autorstwa Riyoko Ikedy z 1972 roku. Na jej podstawie Toei Animation stworzyło w 1979 roku anime. Akcja serii toczy się przed i w trakcie Rewolucji francuskiej. W Polsce seria została zlicencjonowana przez wydawnictwo JPF w cyklu wydawniczym Mega Manga.

33

 

Główną bohaterką serii jest Oscar François de Jarjayes, córka francuskiego generała. Dziewczynka została wychowana jak chłopiec, gdyż w rodzinie brakowało męskiego potomka. Od dzieciństwa uczyła się fechtunku, strzelania z łuku i jazdy konnej, w wieku czternastu lat nie dorównywał jej już żaden mężczyzna. W Europie panuje chaos, więc Francja i Austria postanawiają zawrzeć przymierze. Właśnie wtedy Oscar otrzymuje pierwsze zadanie – chronić Marię Antoninę, przybyłą do Francji w celu zawarcia małżeństwa z księciem Ludwikiem XVI.

Reżyserią, z ramienia studia MAPPA, zajmie się Ai Yoshimura. Scenariusz to dzieło Tomoko Konparu. Projekt postaci przygotowała Mariko Oka. Kompozycją muzyki zajmie się Hiroyuki Sawano.