Wraz z dzisiejszym finałem czwartego sezonu serii anime Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer), oficjalnie zapowiedziano trylogię filmów anime, która zakończy historię Tenjiro i Nezuko. Już jakiś czas temu pojawił się przeciek powiązany z tą informację, więc osoby śledzące temat nie powinny być zaskoczone.

Wkrótce do kin wkroczą trzy filmy sygnowane jako Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Infinity Castle Arc. Dostaliśmy nawet plakat promujący tę trylogię.

323

 

Czy trylogia kinowa ma sens? Jak najbardziej. Studio ufotable niejednokrotnie udowodniło, że w formacie pełnometrażowym potrafi zaserwować prawdziwe arcydzieło. Niecałe 70 rozdziałów powinno bez problemu wystarczyć na scenariusz do trzech filmów, które zakończą historię Tanjiro i pogromców demonów.

Kimetsu no Yaiba to jedna z najpopularniejszych mang ostatnich lat. Tytuł ten skupia się wokół młodych pogromców demonów. Rodzina Tanjiro została wymordowana przez bezwzględnego Muzana, a jego siostra, Nezuko, zamieniona w demona. Tanjiro dołącza do oddziału pogromców demonów, a jego celem staje się nie tylko powstrzymanie Muzana, ale także zamiana Nezuko w człowieka.

Zakończony właśnie czwarty sezon przedstawił krótki wątek "Hashira Training", który w mandze obejmuje tylko 9 rozdziałów (128 - 136). Właśnie dlatego najnowsza seria zamknęła się w zaledwie ośmiu epizodach.

Czy trylogia Demon Slayera wejdzie do polskich kin?

Najprawdopodobniej tak. Jednak data premiery nadciągających filmów pozostaje nieznana.