Istnieje garstka filmów anime, którymi od lat zachwycają się widzowie i krytycy z całego świata. Do tego grona z całą pewnością zalicza się dzieło reżysera Satoshiego Kona z 2006 roku. Film anime Paprika nadal powala na kolana nie tylko zawiłą fabułą, ale przede wszystkim niesamowitą stroną wizualną.

Niewielu jednak wie, że inspirację do tej historii stanowi książka wydana w 1993 roku. Serwis Deadline donosi, że tym razem dzieło japońskiego pisarza, Yasutaki Tsutsuiego, otrzyma kolejną adaptację w formie amerykańskiego serialu aktorskiego. Wspomniany projekt powstaje z ramienia Amazon Studios i Hivemind. Premiera odbędzie się oczywiście na Amazon Prime.

 

Paprika to opowieść o sprytnym przestępcy, który jest w stanie wskakiwać do ludzkich snów i wyrządzać w nich nieodwracalne szkody. W pościg za nim zostaje wysłana tytułowa bohatera, Paprika.

Niektórzy fani oryginalnej książki i filmu anime twierdzą, że to właśnie ta historia stanowi pierwowzór dla filmu Incepcja. Na Youtube znajdziemy zestawienia scen live-action i animacji, które się niemal ze sobą pokrywają. Warto przy okazji przypomnieć, że dzieło Christophera Nolana miało swoją premierę dopiero w 2010 roku.

W prace nad serialem aktorskim Paprika zaangażowana jest Cathy Yan (Birds of Prey, Dead Pigs). Obejmuje ona nie tylko stanowisko reżyserki, ale także producentki wykonawczej. Poza nią producentami wykonawczymi zostali: Ash Sarohia, Masi Oka i Jason F. Brown. Data premiery pozostaje nieznana.