Czarodziejka z Księżyca (Sailor Moon) to jedna z najbardziej kultowych mang i serii anime, która przed laty cieszyła się popularnością również w naszym kraju. Youtuberka Ray Mona zdecydowała się przygotować długi materiał dokumentalny poświęcony tej marce i właśnie w taki sposób dotarła do prawdziwego złota.

Były szef firmy Bandai America, Frank Ward, udostępnił Youtuberce fragment nagrania pochodzącego z odcinka pilotażowego serialu aktorskiego Sailor Moon. Wspomniana produkcja powstawał w latach 90-tych, ale nigdy nie ujrzała światła dziennego. Wideo, o którym mowa znajdziecie poniżej - rozpoczynając od 1:43:48.

 

 

Pomysł na "amerykanizację" Sailor Moon zrodził się w 1993 roku. Dlatego bohaterki przedstawione na nagraniu wyglądają jak postacie z amerykańskich seriali animowanych. Ostatecznie zdecydowano się porzucić ten projekt na rzecz stworzenia anglojęzycznego dubbingu do oryginalnej serii Sailor Moon.

Dawno temu 17-minutowe nagranie pochodzące z niewyemitowanego odcinka pilotażowego pojawiło się tylko na wydarzeniu Anime Expo. Teraz jednak fragment mogą ujrzeć widzowie z całego świata.

Obsada prezentuje się następująco:

  • Stephanie Dicker jako Sailor Moon (Victoria)
  • Melinda "Mindy" Cowan jako Sailor Mercury (Blue)
  • Danny "Dani" DeLacey jako Sailor Mars (Dana)
  • Tami-Adrian George jako Sailor Jupiter (Lita)
  • Melendy Britt jako kot Luna
  • Adrienne Barbeau jako Queen Beryl i Queen Serenity

Nie podano jednak, kto wcielił się w Sailor Venus (Carrie).

Skusilibyście się na seans całego sezonu takiej produkcji live-action?