Rozpoczynamy zapisy na konkurs Cosplay podczas konwentu AnimeCon Halloween!

W konkursie będzie można wygrać między innymi darmową wejściówkę na niezwykłe wydarzenie dla cosplayerów, FotoCon 2018!

Aby się zgłosić należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod linkiem:
https://goo.gl/xB6ki3

Zgłoszenia można nadsyłać do​ dni​a 16.10.2017​ ​włącznie, a lista​ ​ uczestników​ ​ konkursu​ ​ Cosplay​ ​ zostanie​ ​ ujawniona​ ​ do​ ​dnia​ ​20.10.2017.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z dokumentem "Najważniejsze informacje", który zgodnie ze swoją nazwą, zawiera wszystkie najważniejsze informacje o konkursie!
http://anime24.pl/najwazniejsze_informacje.pdf

Wszystkie najważniejsze dokumenty:
Pełny regulamin konkursu
http://anime24.pl/regulamin_konkurs_cosplaye_animecon_halloween_2017.pdf
Podsumowanie najważniejszych informacji
http://anime24.pl/najwazniejsze_informacje.pdf
Wzór zgłoszenia na konkurs
http://anime24.pl/wzor_zgłoszenia_na_konkurs.pdf
Zasady selekcji zgłoszeń
http://anime24.pl/zasady_selekcji_zgłoszen.pdf
Zasady i normy oceniania
http://anime24.pl/zasady_oceniania.pdf
Formularz zgłoszeniowy
https://goo.gl/xB6ki3
Zgoda rodziców dla osób niepełnoletnich
http://anime24.pl/zgoda_rodzicow.pdf

 

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

 

Co jest dla nas najważniejsze?

Organizujemy konkurs cosplay, aby zarówno cosplayerzy, jak i ich widzowie, mogli spędzić wspaniały czas. Najważniejsza dla nas jest dobra zabawa i przyjemna atmosfera! Jesteśmy wielkimi fanami cosplayu i podziwiamy wszystkich cosplayerów, z góry dziękujemy każdej osobie która się do nas zgłosi!

Ze względu na ten nadrzędny punkt, oraz dobrą zabawę i troskę o naszych uczestników i widzów, możemy zmienić niektóre nasze zasady na takie, które będą wam bardziej pasowały! Szczególnie będziemy uwzględniać opinie naszego szacownego Jury.

Wszystko po to by razem stworzyć niesamowity konkurs cosplay, na którym wszyscy będziemy się dobrze bawić!

 

Czy cosplayer będzie wybierany na podstawie tego ile ma lajków?

Oczywiście, że nie - prosimy o podanie social media, ale nie jest to rubryka obowiązkowa przy zgłoszeniu, co więcej, jest ona przydatna dla organizatorów tylko w sytuacji kiedy inne nadesłane przez zgłaszającego materiały nie pozwalają nam prawidłowo ocenić zgłoszenia. Wtedy i tylko wtedy, możemy wejść na profil cosplayera i ogólnie rzucić na niego okiem.

 

Czy aby wysłać zgłoszenie trzeba mieć ukończony strój?

Oczywiście, że nie! Zgłoszenie na konkurs można podesłać kiedy strój nie jest jeszcze skończony. W takiej sytuacji podsyła się  zdjęcie progresu (postępu) stroju, a jeśli progres jest bardzo mały właśnie link do profilu social media pozwoli nam skutecznie ocenić zgłoszenie cosplayera.

 

Jakie są nagrody?

Dokładne nagrody nie są jeszcze ogłoszone, jednak pula nagród będzie przekraczała 2500 zł, oraz dodatkowo w niektórych kategoriach można wygrać darmowy wstęp na FotoCon 2018.

 

Kto będzie w Jury?

Jury opiera się o naszych gości specjalnych, będą to między innymi Aleksandra Shappi Torra - jedna z najbardziej utytułowanych i docenianych polskich cosplayerek - przedstawiciel Studia Zahora, czyli jednego z najlepszych w Polsce cosplayowych studiów fotograficznych, które jest doceniane na całym świecie, Michał Gwiazda z Crafft of Two, czyli prawdziwy mistrz zbroi, który współpracuje z takimi firmami jak EA Games, ponadto Miko Cosplay, czyli jedna z najbardziej popularnych w social media cosplayerek z Polski, która jest wykwalifikowaną krawcową posiadająca państwowy dyplom, oraz Dorian Mackbet,  niezwykle utalentowana cosplayerka z wieloletnim stażem, mistrzyni makijażu, oraz studentka architektury.

 

Co rozumiemy przez “nie zwracanie uwagi na niewidoczne aspekty stroju”?

Wierzymy, iż cosplay znacząco różni się od ubioru użytkowego, że jest to sztuka stworzenia wspaniale wyglądającego stroju, który robi dobrą prezencje. Nie musi on przestrzegać wszystkich zasad obowiązujących w procedurach tworzenia stroju użytkowego. Tak samo jak nie sprawdza się wewnętrznych części zbroi, które często nie są idealnie dokończone, wierzymy, że tak samo  nie powinno oceniać się czy szwy są  dokończone overlockiem itp.

 

Tagi AnimeCon