Dokładnie 6 kwietnia 2023 roku rozpocznie się emisja serii anime Dr. Stone: New World, czyli trzeciego sezonu popularnego post-apokaliptycznego tytułu od studia TMS Entertainment.

Do sieci trafił właśnie nowy zwiastun promująca dalsze przygody Senkuu i jego kompanów.

 

 

Poza zapowiedzią dostaliśmy także bardzo ważną informację. Okazuje się, że nowy sezon zostanie wyemitowany w dwóch częściach. Oznacza to, że złożą się na niego prawdopodobnie łącznie 24 odcinki, które ujrzą światło dzienne w 12-odcinkowych paczkach. Pierwsza część sezonu rozpocznie się już w kwietniu, a na nadejście drugiej części poczekamy najkrócej do października, chociaż termin ten nie został jeszcze potwierdzony.

Dr. Stone to manga, która ukazywała się od marca 2017 do marca 2022 roku. Autorami przedstawionej historii są Riichiro Inagaki (fabuła) i Boichi (rysunki). Tytuł ten rozgrywa się w przyszłości oddalonej o 3700 lat, gdy z wieloletniego skamielenia wybudzają się kolejni ludzie. Świat już dawno pochłonęła roślinność, a przetrwanie w tym dzikim klimacie może zapewnić tylko znajomość nauki. Głównym bohaterem jest młodzieniec imieniem Senkuu, który wykorzystuje swój geniusz, aby przywrócić światu najważniejsze rozwiązania technologiczne.

Czekacie na nadejście nowych odcinków tej serii?