Po raz pierwszy na temat filmu aktorskiego Gundam, bazującego na popularnej japońskiej serii skupiającej się wokół ogromnych walczących robotów, usłyszeliśmy w 2018 roku. Kilka miesięcy temu oficjalnie ogłoszono, że projekt ten zmierza na platformę Netflix i wygląda na to, że produkcja ta nie została porzucona.

Podczas odbywającego się ostatniej nocy wydarzenia The Netflix Festival Japan 2021 przedstawiciele giganta streamingu udostępnili nowy szkic koncepcyjny filmu aktorskiego Gundam. Wspomnianą grafikę znajdziecie poniżej.

 

Nad produkcją tą czuwają studio Sunrise, oraz hollywoodzka wytwórnia Legendary Pictures. Funkcję producentów pełnią Mary Parent (Legendary), Cale Boyter (Legendary - Detektyw Pikachu, Diuna) i Naohiroshi Ogata (Sunrise).

Pozycję reżysera obejmuje Jordan Vogt-Roberts (Kong: Wyspa Czaszki), a za scenariusz odpowiedzialny jest - zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami - Brian K. Vaughan (Y: The Last Man, Ex Machina, Runaways). Pełnia oni także funkcję producentów wykonawczych, razem z Makoto Asanumą.

How Gundam Wing Found Its Home on Toonami 20 Years Ago Today

 

Pierwsza seria anime z tego uniwersum, czyli Mobile Suit Gundam, pochodzi jeszcze z 1979 roku. Odpowiadał za nią Yoshiyuki Tomino. Przez ostatnie lata tytuł ten doczekał się wielu spin-offów. Data premiery filmu aktorskiego pozostaje nieznana, ale odbędzie się na platformie Netflix.