Yu Yu Hakusho to bardzo popularna manga autorstwa Yoshihiro Togashiego, który odpowiada także za serię Hunter x Hunter. Pierwsza z wymienionych pozycji jest nieco starsza i - w przeciwieństwie do przygód Gona - doczekała się zamkniętego finału. Animowana adaptacja Yu Yu Hakusho była emitowana w latach 1992 - 1995, a już niedługo tytuł ten doczeka się serialu aktorskiego.

Informację o wersji live-action po raz pierwszy dostaliśmy pod koniec zeszłego roku, kiedy potwierdzono, że projekt ten zmierza na platformę Netflix. Dokładnie dzisiaj przedstawiciele giganta streamingu ogłosili, że serial aktorski Yu Yu Hakusho zadebiutuje w grudniu 2023 roku, czyli za ponad dwa lata.

 

 

Yu Yu Hakusho historia Yusuke Urameshi, nastolatka, który ginie ale otrzymuje w zaświatach bardzo ciekawą ofertę. Yusuke zostaje duchowym detektywem polującym na demony przebywające w świecie żywych. Dzięki temu ma szansę kontaktować się z bliskimi, mimo swojego obecnego stanu.

Funkcję producenta wykonawczego nadciągającego serialu obejmuje Kazutaka Sakamoto, a pozycję producenta pełni Akira Morii (Wild 7, Brave Heart Umizaru), który działa z ramienia firmy Robot.

Chociaż obsada jeszcze nie jest znana, możemy śmiało założyć, że złoży się z japońskich aktorów i aktorek, skoro zdjęcia będą prowadzone tylko w placówkach TOHO Studios.