Zgodnie z informacjami udostępnionymi na początku zeszłego lutego, po niemal czterech latach emisji nastąpił finał serii anime Black Clover. Wraz z premierą ostatniego 170. odcinka miało pojawić się ważne ogłoszenie związane z tym tytułem.

Do sieci trafiły pierwsze skany nowego numeru magazynu Weekly Shounen Jump. Dowiedzieliśmy się zatem, że wspomniane "ważne ogłoszenie" to zapowiedź pełnometrażowego filmu anime z uniwersum Black Clover.

Niestety, żadne dodatkowe szczegóły związane z tym projektem jeszcze nie są znane. Mając jednak na uwadze, że dzieło Yuukiego Tabaty nadal się ukazuje, a czytelnicy co tydzień dostają nowe rozdziały, istnieje spore prawdopodobieństwo, że film ma tylko zapełnić lukę przed kolejnym sezonem odcinkowym serii anime.

Adaptacja niebezpiecznie zbliżyła się do materiału źródłowego i wszyscy fani twórczości Tabaty wiedzą, że należało w końcu zrobić mniejszą, lub większą przerwę. Nie wiadomo jednak, czy seria odcinkowa powróci, a jeśli tak to kiedy. Data premiery filmu anime również pozostaje nieznana.

Za serię anime Black Clover odpowiada studio Studio Pierrot, a funkcję reżysera pełni Tatsuya Yoshihara (Monster Musume, Yatterman Night, Muromi-san, Long Riders!). Produkcja ta wystartowała w październiku 2017 roku. Chociaż pierwotnie Black Clover miało zakończyć się na 51 odcinkach, ostatecznie emisja trwa nieprzerwanie już niemal od 4 lat. Finałowy 170. epizod zadebiutował 30 marca 2021 roku.

 

 

 

Tagi Anime Filmy