Nastała wiosna, a to oznacza, że nadszedł czas, aby przywitać nowy sezon w świecie anime. Tak jak co kwartał, nadciąga spora dawka świeżych produkcji odcinkowych, a my specjalnie dla was wybraliśmy tym razem aż 14 tytułów, wobec których nie możecie przejść obojętnie. Będzie co oglądać!

 

Boku no Hero Academia 5

Data premiery: 27 marca

Młodych bohaterów nie trzeba nikomu przedstawiać. To kolejny sezon przygód Deku i jego przyjaciół uczęszczających do akademii dla nastoletnich posiadaczy super mocy. Chociaż tytuł ten wystartuje jeszcze w marcu, pierwszy epizod został określony jako recap, co oznacza, że będzie zawierał prawdopodobnie streszczenie wydarzeń z poprzedniego sezonu. Niedawno ogłoszono, że manga Boku no Hero Academia zbliża się do końca, ale materiału do ekranizacji jest naprawdę wiele. Z całą pewnością powstanie jeszcze szósty sezon.

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu Ω

Data premiery: 8 kwietnia

To kolejny sezon losów potężnego Diablo i jego przyjaciółek-niewolnic. Na fanów gatunku isekai czekają nowe niezwykłe przygody w świecie fantasy.

Shaman King (2021)

Data premiery: 1 kwietnia

Tej wiosny powróci także legendarny Król Szamanów. Po niemal dwóch dekadach doczekaliśmy się nowej adaptacji mangi Hiroyukiego Takeia. Seria anime emitowana przed laty przedstawiła zaledwie fragment przygód Yoh i Amidamaru. Tym razem dostaniemy całą historię – od początku do samego końca. Powyższa data premiery obejmuje emisję w japońskiej telewizji. Debiut na Netfliksie będzie miał miejsce w nieco późniejszym terminie.

Tensura Nikki: Tensei Shitara Slime Datta Ken

Data premiery: 6 kwietnia

W styczniu tego roku dostaliśmy pierwszą część drugiego sezonu serii anime Tensei shitara Slime Datta Ken. Ten tytuł to spin-off skupiający się w dużej mierze na postaciach pobocznych. Dalsze odcinki drugiego sezonu wystartują dopiero w lipcu, ale w międzyczasie warto sprawdzić, co słychać u przyjaciół Rimuru-sama.

 

Fumetsu no Anata e

Data premiery: 12 kwietnia

Ta produkcja miała pierwotnie zadebiutować już w zeszłym roku, ale jej premiera została przesunięta z powodu pandemii.

Nieśmiertelny byt schodzi na Ziemię. Przybiera różne formy, aż w końcu osiedla się w ciele wilka. Wówczas spotyka samotnego chłopca, który jest już bliski śmierci. Ów byt przybiera postać chłopca. Doświadcza wielu reinkarnacji, aż ostatecznie zostaje odnaleziony przez dziewczynę imieniem March. Nadaje mu ona imię Fushi i uczy go jak być zwykłym chłopcem.

Moriarty the Patriot 2

Data premiery: 4 kwietnia

To kontynuacja serii anime rozpoczętej w październiku 2020 roku. Na Sherlocka Holmesa i Jamesa Moriarty’ego czekają nowe intrygi. Produkcję tę można traktować zarówno, jako drugi sezon, oraz po prostu dalszą część jeszcze świeżego jesiennego tytułu.

Fruits Basket: The Final

Data premiery: 5 kwietnia

Jak wskazuje sam podtytuł, to trzeci, a zarazem finałowy sezon nowej adaptacji mangi Natsuki Takayi. To intrygujący romans, który pierwszy raz pojawił się w formie animowanej latem 2001 roku. Niestety, nie zaadaptowano wówczas całego materiału źródłowego, co nastąpi właśnie teraz. Nadciąga finał nowej i do tego pełnej adaptacji mangi sprzed lat.

Nomad: Megalo Box 2

Data premiery: 4 kwietnia

To sequel Megalo Box. Akcja zostanie umiejscowiona siedem lat po wydarzeniach z pierwszego sezonu. Widzowie ponownie ujrzą w akcji Joe, który uzyskał miano mistrza turnieju Megalonia. Czas zostawił swoje piętno na słynnym pięściarzu, który swoje walki kontynuuje w podziemiu pod pseudonimem Nomad.

 

 

Tokyo Revengers

Data premiery: 10 kwietnia

Takemichi Hanagaki nie prowadzi zbyt udanego życia. Co więcej, dowiaduje się, że jego dawna dziewczyna, Hinata Tachibana, została zamordowana przez gang Tokyo Manji. Niespodziewanie Takemichi przenosi się 12 lat w przeszłość, do czasów, gdy nadal był w związku z Hinatą. Postanawia dołączyć do gangu Tokyo Manji, aby pnąc się po szczeblach władzy dopilnować, że w przyszłości Hinacie nic się nie stanie.

Kingdom 3

Data premiery: 4 kwietnia

Na początku przyszłego miesiąca powróci także trzeci sezon popularnej serii, Kingdom. Produkcja ta została przerwana po kilku odcinkach wiosną ubiegłego roku. Wszystko to z powodu wybuchu pandemii. Na powrót wojowników z Dalekiego Wschodu przyszło nam poczekać naprawdę długo i właśnie dlatego trzeci sezon rozpocznie się od nowa. Jeśli widzieliście już pierwsze cztery odcinki to nowy seans czeka was dopiero 2 maja.


Wiosną tego roku zadebiutują również dwa nowe oryginalne tytuły anime od Netfliksa. Będzie je można oczywiście obejrzeć w całości na platformie streamingowej już w dniu premiery.

Yasuke

Data premiery: 29 kwietnia (całość)

Przybył z Afryki i wsławił się walecznością w brutalnych walkach w XVI-wiecznej Japonii. W ten sposób został legendą i zapisał się w historii jako Czarny Samuraj, który naprawdę służył Odze Nobunadze. Produkcję tę dla Netfliksa przygotowało studio MAPPA, a na całość złoży się tylko sześć odcinków.

Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu

Data premiery: 8 kwietnia (całość)

To tytuł, na który czekało wielu czytelników mangi. To historia słynnego członka japońskiej Yakuzy, który postanawia zmienić swój styl życia i oddaje się pracom domowym. Za powstanie tej serii anime odpowiada studio J.C.Staff, znane między innymi z takich tytułów jak Shokugeki no Souma, Bakuman, czy Saiki Kusuo no Ψ-nan. Pozycję reżyserki obejmuje Chiaki Kon, a nad całym projektem czuwa także Susume Yamakawa.

Tagi Anime