Jedna z najbardziej oryginalnych serii anime ostatnich lat doczeka się kolejnych odcinków. Już kilka dni temu współautora mangi Dr. Stone, Riichiro Inagaki poprosił fanów, aby bardzo uważnie oglądali ostatni odcinek serii odcinkowej Dr. Stone: Stone Wars. Ta krótka informacja zasugerowała niemal jasno, że widzowie mogą spodziewać się zapowiedzi kolejnego sezonu losów Senkuu, lub filmu pełnometrażowego.

Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że animowana adaptacja mangi Dr. Stone doczeka się 3. sezonu. Niestety, data premiery nowych epizodów pozostaje nieznana.

Dr. Stone to manga, która zadebiutowała w marcu 2017 roku i do tej pory ukazuje się w formie tygodnika. Tytuł ten rozgrywa się w przyszłości oddalonej o 3700 lat, gdy z wieloletniego skamielenia wybudzają się kolejni ludzie. Świat już dawno pochłonęła roślinność, a przetrwanie w tym dzikim klimacie może zapewnić tylko znajomość nauki. Głównym bohaterem jest młodzieniec imieniem Senkuu, który wykorzystuje swój geniusz, aby przywrócić światu najważniejsze rozwiązania technologiczne.

Za historię odpowiada Riichiro Inagaki, a rysunkami mangi zajmuje się Boichi. Dr. Stone otrzymał pierwszą serię anime już w 2019 roku. Sequel - Dr. Stone: Stone Wars - zadebiutował tej zimy, a ostatni 11. odcinek pojawi się dzisiaj.

Jak wspomnieliśmy w jednym z powyższych akapitów, data premiery 3. sezonu pozostaje nieznana. Mając jednak na uwadze obszerność materiału źródłowego (obecnie 190 rozdziałów) można śmiało założyć, że w przyszłości powstanie także czwarty sezon.

 

 

Tagi Anime Manga