Musicie przyznać, że początek tegorocznej jesieni prezentuje się naprawdę gorąco. Oliwy do ognia doda start nowego sezonu w świecie anime. Wraz z początkiem października rozpocznie się emisja kilkudziesięciu nowych tytułów odcinków.

Specjalnie dla was wybraliśmy aż 11 najciekawszych nowych serii anime, wobec których nie możecie przejść obojętnie.

The Eminence in Shadow 2

Data premiery: 4 października

To kontynuacja serii z 2022 roku. Cid Kagenou kontynuuje swój wielki plan, a teraz zawita do Lawless City, gdzie władzę sprawują trzej monarchowie.

Za nowe odcinki tej serii ponownie odpowiada studio Nexus.

Spy x Family 2

Data premiery: 7 października

Choć dla niektórych nazewnictwo może wydawać się nieco mylące, będzie to drugi sezon tej popularnej serii anime. Do tej pory dostaliśmy dwuczęściowy pierwszy sezon.

Na widzów czekają dalsze losy rodziny Forgerów, czyli Loida, Yor i Anyi. Studia Wit i CloverWorks przygotowały sporą dawkę niezwykłych przygód i jeszcze więcej humoru.

The Rising of the Shield Hero 3

Data premiery: 6 października

To trzeci sezon przygód Bohatera Tarczy, który został zapowiedziany już kilka lat temu, wraz z drugim sezonem.

Naofumi, Raphtalia, Filo i ich przyjaciele kontynuują zmagania z falami stworów, które zagrażają światu.

Goblin Slayer 2

Data premiery: 6 października

Pogromca goblinów powraca. Pierwszy sezon tej produkcji dostaliśmy w 2018 roku. Następnie w 2020 roku pojawiła się produkcja kinowa o tytule Goblin Slayer: Goblin's Crown.

Nadciągający drugi sezon będzie kontynuował wydarzenia zawarte w wątku Goblin's Crown. Warto zatem nadrobić ten seans przed premierą nowych odcinków.

Dr. Stone: New World Część 2

Data premiery: 12 października

To druga połowa trzeciego sezonu przygód Senkuu, który zadebiutował w kwietniu tego roku. Widzowie nie musieli zatem długo czekać na kolejną porcję odcinków.

Tytuł ten rozgrywa się w przyszłości oddalonej o 3700 lat, gdy z wieloletniego skamielenia wybudzają się kolejni ludzie. Świat już dawno pochłonęła roślinność, a przetrwanie w tym dzikim klimacie może zapewnić tylko znajomość nauki. Głównym bohaterem jest młodzieniec imieniem Senkuu, który wykorzystuje swój geniusz, aby przywrócić światu najważniejsze rozwiązania technologiczne.

Frieren: Beyond Journey's End

Data premiery: 29 września

To adaptacja wysoko ocenianej i wielokrotnie nagradzanej mangii fantasy. Jest to jeden z najsileniejszych kandydatów do topki 2023 roku. Serię anime przygotowuje studio Madhouse.

Król demonów został pokonany, a bohaterowie powracają do domu, aby zakończyć swoją przygodę. Do grupy herosów należeli Frieren, Himmel, Heiter i Eisen. Podczas gdy trójka z nich starzeje się i powoli umiera, dla elfki Frieren upływ czasu prezentuje się nieco inaczej. Niedługo przed śmiercią Heiter przedstawia Frieren ludzką dziewczynę imieniem Fern. Ta dwójka wyrusza w podróż, której celem jest odwiedzenie miejsc, gdzie w przeszłości zawitała drużyna Frieren. W czasie wyprawy do elfki zaczynają powracać wspomnienia z przygód, które przeżyła z trójką herosów.

Dead Mount Death Play Część 2

Data premiery: 9 października

To kolejny tytuł, który błyskawicznie powrócił w nowych odcinkach. Pierwsza część pierwszego sezonu tej serii zakończyła się w czerwcu, a już teraz na widzów czeka porcja nowych epizodów.

Polka Shinoyama to młodzieniec, który w poprzednim życiu był potężnym władcą nieumarłych. Teraz próbuje odnaleźć się w ludzkim świecie, a konkretnie w Tokio. Towarzyszy mu koleżanka z klasy, która jako jedyna może widzieć nadprzyrodzone zjawiska.

Tokyo Revengers: Tenjiku-hen

Data premiery: 3 października

To nic innego jak trzeci sezon potyczek ulicznych gangów. Takemichi Hanagaki kontynuuje swoje podróże w czasie, próbując naprawić przyszłość. Jednak, za każdym razem, gdy coś uda mi się poprawić, pojawiają się nowe problemy. Czy będzie w stanie uratować swoją dziewczynę i przyjaciół? Przekonamy się wkrótce.

The Saint's Magic Power is Omnipotent 2

Data premiery: 3 października

Sei Takanashi powraca. Fani tego tytułu czekali ponad dwa lata na nowy sezon, ale nareszcie się doczekali. To dalsze losy wybawicielki ludzkości, która postanowiła porzucić spokojne życie, aby wypełnić swoje wielkie przeznaczenie.

Undead Unluck

Data premiery: 6 października

To kolejna adaptacja popularnej mangi z magazynu Weekly Shounen Jump, która niedługo znajdzie się na ustach widzów z całego świata. Tak jak w przypadku innych tytułów tego magazynu, nadciągająca seria zaoferuje widowiskowe walki i całkiem intrygującą fabułę.

Po przeczytaniu do końca swojej ulubionej mangi Fuuko Izumo postanawia nareszcie ze sobą skończyć. Dziewczyna przynosi wszystkim pecha, a do tego doprowadziła nawet do śmierci swoich rodziców. Fuuko staje na moście nad torami kolejowymi. Chwilę przed skokiem wyprzedza ją tajemniczy mężczyzna. Jednak, po uderzeniu pociągu jego ciało zaczyna się regenerować. Nieznajomy przedstawia się jako Andy. Podobnie jak Fuuko, również on pragnie zginąć - problem w tym, że jest nieśmiertelny. Niedługo potem śladami tej dwójki zaczyna podążać tajemnicza organizacja, która pragnie ich schwytać.

Oblubienica czarnoksiężnika 2 Część 2

Data premiery: 5 października

Również tej jesieni dostaniemy dalsze odcinki wysoko ocenianego romansu fantasy od studia Kafka. Na widzów czeka druga część drugiego sezonu Mahoutsukai no Yome/The Ancient Magus' Bride.

Chise Hatori to pozbawiona rodziny, ciężko doświadczona przez los piętnastolatka. Pewnego dnia zostaje kupiona na aukcji przez nieśmiertelnego czarnoksiężnika-mizantropa, który zamierza uczynić z niej swoją uczennicę oraz... żonę. Nieruchoma do tej pory wskazówka w zegarze życia Chise zaczyna powoli odliczać jej ostatnie godziny...


Mamy nadzieję, że, przedstawiona lista, przynajmniej w drobnym stopniu pomoże wam wybrać seans na zbliżające się długie jesienne wieczory. Koniecznie podzielcie się nowymi tytułami, które planujecie sprawdzić już w październiku.