To znowu ta pora roku, kiedy Yoshihiro Togashi powraca do rysowania swojej wysoko ocenianej mangi. Wraz z początkiem maja, mangaka wyjawił, że ukończył prace nad 405. rozdziałem mangi Hunter x Hunter. To naprawdę dobre wieści, biorąc pod uwagę, że ostatni wydany chapter (#400) dostaliśmy w grudniu 2022 roku.

Ostatni wpis Togashiego pochodził z października 2023 roku. Teraz autor poinformował, że czuje się obecnie nieco lepiej i może kontynuować rysowanie.

 

 

Hunter x Hunter to historia nastoletniego Gona, który, pragnąc odnaleźć ojca, zostaje "łowcą". To elitarni wojownicy posiadający niezwykłe moce. Dzieło Yoshihiro Togashiego odznacza się bardzo oryginalną fabułą, widowiskowymi walkami i ciekawie napisanymi postaciami. Mimo licznych przerw, pozycja ta nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem w fandomie mangi i anime. Na Netfliksie można znaleźć 148-odcinkową serię anime Hunter x Hunter wydaną w 2011 roku.

Yoshihiro Togashi cierpi na poważne problemy zdrowotne, w tym między innymi na chroniczne bóle pleców. Jego stan uniemożliwia mu regularną pracę nad mangą Hunter x Hunter, która rozpoczęła się w 1998 roku, a do tej pory dostała tylko 400 rozdziałów (dla porównania One Piece z 1997 roku ma już ponad 1100 rozdziałów).

vdv

 

Mając na uwadze ostatnie wydawnicze lata tego tytułu, mangaka najprawdopodobniej ukończy porcję nowych 10 rozdziałów (do #410), po czym znowu zrobi przerwę. Taki system umożliwia wydawnictwu Shueisha sprowadzenie na rynek kolejnego tomu.

Na koniec warto przypomnieć, że jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi bijatyka Hunter x Hunter: Nen x Impact. Być może powrót mangi jest spowodowany również promocją tej nadciągającej gry.