Japońscy wizjonerzy w ostatnim czasie podłapali od Hollywood trend na nowe wersje kultowych produkcji sprzed lat. Dostaliśmy remake Króla szamanów, Urusei Yatsura, Ruroni Kenshin a od kilku tygodni trwa emisja nowej odsłony Spice and Wolf.

Tym razem padło na pewien znany tytuł, który był popularny także w granicach naszego kraju. Yaiba – legendarny samuraj (Kenyuu Densetsu Yaiba) to manga, autorstwa Gōshō Aoyamy. Seria ta ukazywała się w latach 1988 - 1993. Anime odcinkowe emitowano w latach 1993 - 1994. W Polsce seans był możliwy za sprawą RTL 7, a następnie TVN 7.

Najnowsze doniesienia wskazują, że to właśnie Yaiba dostanie nowe anime. Co więcej, za remake ma odpowiadać znane studio Wit (Attack on Titan, Vinland Saga, Spy x Family).

dvv

 

Yaiba – legendarny samura

Samuraj o imieniu Yaiba Kurogane, który wie jak trzeba stać się prawdziwym samurajem, podróżuje po świecie. Yaiba żyje ze swoim ojcem, Kenjurou, w lesie. Pewnego dnia, gdy Yaiba się zajada, zaatakowało go stado goryli. Yaiba i jego ojciec uciekli i schowali się wewnątrz olbrzymiego pudła. Nie wiedzieli jednak, że pudło było pełne ananasów i miało być wysłane do miasta. W mieście, Yaiba dowiaduje się, że jest legendarnym wojownikiem i musi walczyć ze złem w postaci demonicznie wyglądającego ucznia szkoły średniej o imieniu Takeshi.

Kiedy tylko pojawią dodatkowe informacje w tym temacie, od razu je wam przekażemy.

 

Tagi Anime Manga