Już niemal na wyciągnięcie ręki znajduje się polska powieść sci-fi/fantasy, którą śmiało można także podpiąć pod shounen. Książka o tytule "Soru Hanta: Narodziny bohatera" zawitała właśnie do przedsprzedaży w największych księgarniach internetowych m. in. w Empiku. Autorem tej pozycji jest Wojciech Smoła.

 

 

Opis: XXII wiek. Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem – członkiem elitarnego oddziału zwalczającego obcą rasę, Pirsjan. Mając osiemnaście lat, razem z najlepszym przyjacielem Tomem dołącza do akademii GWD, w której szkolone są przyszłe Świetliki. W krótkim czasie akademię atakuje tajemnicza grupa, a Deynard ratuje życie jednemu z rekrutów – jak się okazuje, jest to jego dawna przyjaciółka z dzieciństwa, Chisa. Między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie.

Coś więcej niż magia. Do powstrzymania inwazji kosmitów nie wystarczą zmyślne zaklęcia i dobre chęci. Tylko użytkownicy ranu – tajemniczej mocy drzemiącej w ludzkich sercach – są w stanie ocalić Ziemię.

To historia o odwiecznym konflikcie dobra ze złem, w której centrum mógł znaleźć się każdy z nas. Tylko gwiazdy wiedzą, ile należy poświęcić w obronie tego, co kochamy.

Serwis Anime24 obejmuje ten tytuł patronatem medialnym, więc spodziewajcie się także recenzji w okolicach premiery. Książka pojawi się na rynku już 21 lutego 2022 roku, czyli dokładnie za trzy tygodnie. Jak twierdzi sam autor, pozycja ta powinna przypaść do gustu nie tylko czytelnikom amerykańskich komiksów Marvela, czy DC, ale także fanom japońskich serii anime i mang.

Kilka dodatkowych słów na temat powiązania tej książki ze światem mangi i anime znajdziecie w naszym wcześniejszym wpisie - TUTAJ.

Zamierzacie skusić się na ten tytuł?