Blisko rok temu manga No/Name, autorstwa Rafała Jakiego (fabuła) i Gamu (rysunki), zwyciężyła w konkursie organizowanym przez japońskie wydawnictwo Shueisha. Nagrodą była publikacja one-shota na łamach serwisu Mangaplus, który można znaleźć pod tym adresem. Teraz Rafał Jaki podzielił się bardzo ważnym ogłoszeniem - jego dzieło doczeka się serializacji na łamach Mangaplus.

Oznacza to, że No/Name ukaże się w formie wielu rozdziałów, najprawdopodobniej jako tygodnik. Pierwszy chapter zadebiutuje już 31 lipca 2024 roku (po angielsku i japońsku).

 

 

No/Name to mroczny tytuł osadzony w Północnej Europie. Każdy obywatel otrzymuje imię od rządu, bo to właśnie imię wskazuje jaką specjalną moc będzie dzierżył. Główny bohater działa z ramienia organizacji rządowej i zajmuje się sprawą zaginionego dziecka. Możemy śmiało założyć, że nadciągająca seria rozwinie fabułę one-shota, lub przestawi zupełnie nowe wątki.

Rafał Jaki pracował przy takich grach jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Gwint i Ronin. Możecie kojarzyć go jednak najbardziej jako głównego twórcę serii anime Cyberpunk: Edgerunner.