Po sukcesie w krakowskim ICE, Anime Symphony nie zwalnia tempa i odwiedza stolicę naszego kraju. Muzycy wystąpią w Filharmonii Narodowej! Na stronie bilety.io można już zakupić bilety na warszawski koncert Anime Symphony.

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego, wraz z chórem Pro Musica Mundi oraz grupą utalentowanych solistów, ponownie przeniesie nas w magiczny świat muzyki z anime. Choć koncert będzie powtórką z Krakowa, organizatorzy obiecują kilka niespodzianek, w tym zmiany w repertuarze.

Tym razem Anime Symphony zabrzmi w Filharmonii Narodowej przy ul. Jasnej 5. Organizatorzy podkreślają, że przeniesienie koncertu do tej prestiżowej instytucji ma na celu nadanie wydarzeniu odpowiednio wysokiej rangi. „Tak jak poprzednio, spodziewamy się znamienitych gości: przedstawicieli uczelni wyższych, ambasady Japonii oraz instytucji kultury. Cieszymy się, że będziemy mogli ugościć ich oraz naszych słuchaczy w najważniejszym obiekcie kulturowym w Polsce” – mówi główny organizator, Wiktor Kuliński.

ss

 

Podobnie jak wcześniej, usłyszymy utwory z takich serii jak: Naruto, Bleach, Full Metal Alchemist, Demon Slayer, Attack on Titan, Hunter x Hunter, Pokemon Film 1 i 2, One Piece Film: Red. Fani tych serii powinni być szczególnie zainteresowani tym wydarzeniem, zwłaszcza jeśli muzyka jest dla nich istotną częścią całego show.

W krakowskim ICE uczestników zaskoczyła obecność cosplayerów i grupy tanecznej Wakey Dance Crew, którzy, mimo że nie byli oficjalnie zapowiedziani, ubarwili koncert swoją obecnością. Według zapowiedzi organizatorów, również tym razem ich nie zabraknie!

Za reżyserię sceny odpowiada Katarzyna „Kairi” Siedlecka – znana i wielokrotnie nagradzana polska cosplayerka, która w ubiegłym roku reprezentowała Polskę na finałach ICL, zdobywając wraz z Dorianem Makbethem pierwsze miejsce. W tym roku również triumfowali w międzynarodowym konkursie WCS Cinematic. Kairi jest również odpowiedzialna za stworzenie czterech musicali: Yuri on Ice, Attack on Titan, Boku no Hero Academia oraz Full Metal Alchemist, które były wystawiane na krakowskich Magnificonach. Jej doświadczenie w reżyserii scenicznej zapewnia, że warszawski koncert będzie niezapomnianym przeżyciem.

scsc

 

Warto zauważyć, że Filharmonia Narodowa ma mniej miejsc niż ICE, co zwiększa prawdopodobieństwo wyprzedania biletów, szczególnie po sukcesie krakowskiej edycji. „Otrzymaliśmy sporo maili i zapytań na Instagramie odnośnie Warszawy. Nie planowaliśmy kolejnego koncertu w tym roku, chcieliśmy skupić się na przygotowaniach do następnej edycji. Jednak tego repertuaru nie powtórzymy już przynajmniej przez najbliższe 2-3 lata. Szkoda by było, gdyby niektórzy nie mieli możliwości usłyszeć tych wspaniałych utworów na żywo tylko ze względu na lokalizację. Skoro jesteśmy w stanie temu zaradzić, to zróbmy to” – tłumaczy decyzję główny organizator.

Nie zwlekajcie z zakupem biletów – liczba miejsc jest ograniczona!