Pierwszy sezon serii anime Kaiju No. 8 właśnie dobiegł końca. Fani tego tytułu nie powinni się jednak smucić. Wraz z emisją finałowego odcinka, udostępniono bardzo dobre wieści.

Dowiedzieliśmy się, że seria anime Kaiju No. 8 otrzyma sequel. Data premiery kolejnych epizodów jeszcze nie jest znana, ale możemy śmiało założyć, że ponownie przygotują je studia Production I.G i Khara.

 

 

Opis: Kaiju to ogromne potwory, które od lat terroryzują Japonię. Walczy z nimi specjalny oddział, a inna grupa zajmuje się sprzątaniem pozostałości po potyczkach z gigantycznymi bestiami. Kafka Hibino to 32-latek, który pracuje jako jeden z takich sprzątaczy. W przeszłości Kafka chciał zostać członkiem oddziału walczącego z kaiju, ale mu się to nie udało. Dopiero, gdy do jego drużyny dołącza 18-letni Leno Ichikawa to mężczyzna przypomina sobie, jak sam kiedyś był ambitny. Niespodziewanie Kafka wchodzi w interakcję z kaiju-pasożytem, który sprawia, że ten zamienia się w potwora. Dzięki nowej mocy może w końcu zrealizować swoje marzenie o walce z kaiju.

Naoya Matsumoto rozpoczął swoje dzieło w lipcu 2020 roku. Tytuł ten ukazuje się na łamach serwisu Manga Plus w formie dwutygodnika.

Na koniec warto przypomnieć, że niedawno studio Akatsuki Games zapowiedziało grę wideo Kaiju No. 8: The Game, która zmierza na PC, oraz urządzenia z systemem Android i iOS.