Solo Leveling to bardzo popularny, a jednocześnie wysoko oceniany, koreański komiks (manhwa). Tytuł ten już w styczniu 2024 roku doczeka się serii anime. Okazuje się jednak, że to nie jedyna adaptacja, która już wkrótce zostanie oddana w ręce fanów.

Redakcja serwisu L'Internaute przeprowadziła wywiad z dyrektorem kreatywnym D&C Webtoon. Heaeun Kwak wyjawił, że Solo Leveling doczeka się wkrótce koreańskiego serialu aktorskiego.

 

 

Na Ziemi nieoczekiwanie zaczynają pojawiać się portale, za którymi czają się demony. Grupki ludzi zyskują super moce i rozpoczynają walkę z bestiami. Główny bohater tego tytułu to Jin-Woo Sung, czyli wojownik najniższej rangi o niemal zerowym poziomie mocy. Pewnego dnia młody mężczyzna jako jedyna osoba zyskuje zdolność podnoszenia swojego poziomu, a co za tym idzie bardzo szybko staje się najpotężniejszym wojownikiem na świecie.

W lipcu zeszłego roku zmarł rysownik odpowiedzialny za tę manhwę, Sung-rak Jang. Choć tytuł ten wydawał się zakończony, niedawno pojawiły się nowe rozdziały Solo Leveling.

 

Data premiery i obsada serialu aktorskiego pozostają nieznane. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że będzie to produkcja koreańska. Oznacza to, że bohaterów zagrają głównie aktorzy z Korei Południowej. Możemy też zatem spodziewać się efektów specjalnych odbiegających jakością od wysokobudżetowych projektów Hollywood.

Seria anime Solo Leveling wystartuje w styczniu 2024 roku. Za produkcję tę odpowiada studio A-1 Pictures (Sword Art Online).