Nastał długo wyczekiwany moment. Przedstawiciele Netfliksa i Tomorrow Studios podali główną obsadę nadciągającego serialu aktorskiego One Piece. Wspomniana produkcja nie posiada jeszcze terminu premiery, chociaż pierwszy raz usłyszeliśmy na jej temat już kilka lat temu.

Oficjalnie ogłoszono najbardziej kluczowe nazwiska, czyli pierwszych członków załogi Słomianego Kapelusza.

Inaki Godoy zagra kapitana Monkey D. Luffy'ego

 

Mackenyu zagra łowcę piratów (oraz szermierza) Roronoę Zoro

 

Emily Rudd zagra nawigatorkę Nami

 

Jacob Romero Gibson zagra strzelca (i notorycznego kłamcę) Usoppa

 

Taz Skylar zagra kucharza Sanjiego

 

Chociaż obecnie w mandze One Piece załoga Słomianych Kapeluszy liczy aż dziesięciu członków, pierwszy sezon nadciągającego serialu obejmie tylko wątek East Blue, co oznacza, że załoga zostanie ograniczona tylko do wymienionych postaci.

Pierwszy odcinek sezonu, na który złoży się dziesięć epizodów, będzie nosił tytuł Romance Dawn. Jest to również tytuł pierwszego tomu mangi One Piece, oraz tytuł krótkiej historii one-shot, która ukazała się jeszcze przed premierą mangi One Piece. Eiichiro Oda stworzył Romance Dawn w 1996 roku, rok przed premierą pierwszego rozdziału przygód Słomianych Kapeluszy. Scenariusz do pierwszego epizodu serialu aktorskiego przygotowali Matt Owens i Steven Maeda.

 

 

Warto dodać, że jakiś czas temu pojawiły się plotki sugerujące, że aktorski One Piece może być najdroższym serialem w historii z budżetem na poziomie 150 mln dolarów przy 10 odcinkach. Wówczas również światło dzienne ujrzały doniesienia o potencjalnej dacie premiery - 2021 rok. Teraz jednak wiemy, że nie jest to możliwe.

Podobnie, jak manga i seria anime, wspomniany projekt skupi się na grupie piratów, której przewodzi Monkey D. Luffy. Załoga Słomianych Kapeluszy wyruszy w wielką podróż, której celem będzie dopłynięcie na sam kraniec oceanu Grand Line, a tym samym opłynięcie całego świata i znalezienie legendarnego skarbu - One Piece. Przypomnimy, że netfliksowa produkcja nie będzie odbiegała od oryginału i również rozpocznie się od wątku na morzu East Blue, o czym dowiedzieliśmy się już w grudniu 2017 roku.

 

 

Czekacie na nadejście tego serialu?