Już jakiś czas temu informowaliśmy, że serwis Anime24 objął patronatem medialnym nadciągającą polską książkę sci-fi/fantasy - "Soru Hanta: Narodziny bohatera". Tym razem mamy dla was bardzo dobre wieści, ponieważ wspomniana powieść ma nareszcie datę premiery.

Soru Hanta: Narodziny bohatera ukaże się nakładem wydawnictwa WasPos już 21 lutego 2022 roku. Będzie można ją zakupić w księgarniach stacjonarnych, oraz online (np. Empik).

 

 

Opis książki

XXII wiek. Dziesięcioletni Deynard Redo traci ojca. Chłopiec zamierza pójść w jego ślady i zostać Świetlikiem – członkiem elitarnego oddziału zwalczającego obcą rasę, Pirsjan. Mając osiemnaście lat, razem z najlepszym przyjacielem Tomem dołącza do akademii GWD, w której szkolone są przyszłe Świetliki. W krótkim czasie akademię atakuje tajemnicza grupa, a Deynard ratuje życie jednemu z rekrutów – jak się okazuje, jest to jego dawna przyjaciółka z dzieciństwa, Chisa. Między tą dwójką zaczyna rodzić się uczucie.

Coś więcej niż magia. Do powstrzymania inwazji kosmitów nie wystarczą zmyślne zaklęcia i dobre chęci. Tylko użytkownicy ranu – tajemniczej mocy drzemiącej w ludzkich sercach – są w stanie ocalić Ziemię.

To historia o odwiecznym konflikcie dobra ze złem, w której centrum mógł znaleźć się każdy z nas. Tylko gwiazdy wiedzą, ile należy poświęcić w obronie tego, co kochamy.

_____________________________________

 

Autorem książki jest Wojciech Smoła, który pracuje w naszej redakcji od początku jej działalności w 2007 roku. Ekhm. Może inaczej - to właśnie ja, piszący ten wpis. Pisanie o sobie nie jest łatwe, sami rozumiecie. Mam jednak dla was kilka dodatkowych słów, które mogą sprawić, że nieco bardziej zainteresujecie się tą powieścią, która - w moim mniemaniu - będzie naprawdę ciekawą pozycją.

"Z tym określeniem 'shounen' w tytule newsa może trochę przesadziłem, bo ciężko tak sklasyfikować książkę, ale postaram się wam przybliżyć sam zamysł. Jeszcze w czasach szkolnych zastanawiałem się, co sprawia, że historia potrafi bez reszty wciągnąć czytelnika. Częściową odpowiedź znalazłem w świecie mangi i anime. Japońscy twórcy potrafią przekazać naprawdę wiele - to mogą być zacięte pojedynki, chwytające za serce romanse, czy pełne łez smutne momenty. Postanowiłem więc stworzyć coś swojego, bo każdy chciałby stworzyć coś swojego. Ale to musiało być dobre - ja także nie obejrzałbym słabego anime, lub nie sięgnąłbym po zaledwie średnią mangę. Wymagało to zatem wielu lat przygotowań. Myślę jednak, że ostatecznie udało mi się powołać do życia książkę, która zawiera same najlepsze elementy, za które od dawna doceniałem japońskich wizjonerów. Soru Hanta to książka, w której znajdziecie pojedynki godne Dragon Balla, Naruto, czy Bleacha. To rozbudowany świat niczym w One Piece. To nieprzewidywalna pełna rozmachu przygoda, z którą mógłby się równać Tengen Toppa Gurren Lagann. Znajdziecie tutaj także inne wątki wykraczające poza typowy shounen. To opowieść o przyjaźniach i miłości, które potrafią zaboleć, niczym w Nanie, lub Orange. Odnajdziecie tutaj jednak także ciepło, które emanowało od uśmiechu Sawako z Kimi no Todoke. Pracowałem nad tą książką bardzo długo, nawet jeszcze zanim postawiłem pierwsze słowo w Wordzie. Przez lata chłonąłem materiał źródłowy i dopracowywałem historię w głowie. Od samego początku planowałem stworzyć książkę, którą sam chciałbym przeczytać. To musiałoby coś co by mnie nie znudziło i jednocześnie pozytywnie zaskoczyło. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić podczas lektury, bo tylko o to mi chodziło."

Dodatkowe szczegóły związane z premierą (i nie tylko) będą pojawiały się na facebookowym fanpage'u, do którego link znajdziecie TUTAJ.