Kiedy weterani przemysłu gamingowego zaczynają przechodzić na emeryturę, oznacza to, że gry przestały być "nową modą" i w końcu na poważnie zagościły na rynku - dorównując telewizji, czy prasie.

Tym razem swoje odejście ogłosił wieloletni producent serii Kingdom Hearts i Final Fantasy. Pan Shinji Hashimoto wyjawił, że zdecydował się odejść na zasłużoną emeryturę. Pracował w Squere Enix od 1995 roku.

 

 

"Dziękuję wszystkim. Wraz z dniem 31 maja przechodzę na emeryturę. Chciałbym jednak podziękować wielu osobom. Proszę, wspierajcie dalej Sque Enix. Jeszcze raz serdecznie dziękuję" - czytamy we wpisie teraz już byłego producenta.

Hashimoto dodał w kolejnym wpisie, że mimo odejścia na emeryturę nadal czerpie radość z gier i z chęcią sięga po tytuły Square Enix. Możemy śmiało założyć, że skusi się na zapowiedziane niedawno Kingdom Hearts IV.

Ilustrator firmy Square Enix, Toshiyuki Itahana, postanowił uczcić tę ważną chwilę. Narysował pana Hashimoto w towarzystwie Moogle i Chocobo.

 

 

Poza grą Kingdom Hearts IV firma Square Enix pracuje obecnie także nad Final Fantasy XVI. Niedawno dowiedzieliśmy się, że ten kultowy jRPG powróci latem 2023 roku.