Witaj w Palworld - grze, która łączy w sobie elementy survivalu, przygody i strategii w otwartym świecie, pełnym tajemnic i możliwości. Aby zapewnić sobie najlepszy start, ważne jest, aby zrozumieć podstawy gry i jak najefektywniej wykorzystać dostępne zasoby. Oto szczegółowy przewodnik po ośmiu kluczowych działaniach, które powinieneś podjąć na początku swojej przygody.

1. Zbieranie Materiałów

Twoja przygoda rozpoczyna się od zbierania podstawowych materiałów takich jak drewno, kamienie i fragmenty Paldium. Te zasoby są niezbędne do tworzenia narzędzi, budowli oraz Pal Spheres. Znajdziesz je na ziemi, ale także możesz je pozyskać poprzez ścinanie drzew oraz wydobycie kamieni i fragmentów Paldium.

2. Odblokowanie Technologii

Kluczowym elementem rozwoju jest wykorzystanie punktów technologii do odblokowania podstawowych struktur, takich jak Stacja Rzemieślnicza (Crafting Station), Pal Sphere i Skrzynie. Menu gry oferuje dostęp do tych opcji, umożliwiając rozbudowę twojej bazy o niezbędne elementy.

nggn

 

3. Łapanie Pals za pomocą Pal Sphere

Złap swojego pierwszego Pala, na przykład Cattivę, który może pomóc w wydobyciu surowców, transportowaniu przedmiotów i zbieraniu jagód. Pals są kluczowymi towarzyszami w twojej podróży, wspierając cię w różnych zadaniach.

4. Rozbudowa Statystyk

Każdy zdobyty poziom daje ci punkty statystyk, które możesz przeznaczyć na ulepszenie HP, Wytrzymałości, Ataku, Szybkości Pracy lub Nośności. Na początkowym etapie gry warto zainwestować w Wytrzymałość, co zwiększy twoje możliwości eksploracji. Śmiało jednak wybierz to co będzie najbardziej pasowało do twojego stylu gry.

5. Budowa Ogniska

Ognisko jest niezbędne do gotowania jedzenia i ogrzewania się w nocy. Pozwala na przetworzenie składników w posiłki, które skuteczniej zaspokajają głód, będąc jednocześnie ważnym elementem twojej bazy. Plus, przyda się jako źródło światła podczas pierwszych ciemnych nocy. 

6. Założenie Bazy

Po wyjściu z jaskini znajdź miejsce na założenie bazy, najlepiej w niewielkich ruinach. Tutaj zainstalujesz takie elementy jak Palbox, ognisko i warsztat, które są fundamentem twojego domu w Palworld.

vddv

 

7. Złapanie 10 Stworków Lamball

Lamballi zapewnią ci podstawową siłę roboczą w twojej bazie a za złapanie każdego z nich dostaniesz świeżutkie punkty doświadczenia. Są także źródłem wełny, z której możesz tworzyć ubrania, zwiększając tym samym swoje możliwości przetrwania.

8. Eksploracja Świata

Po przygotowaniu bazy i zgromadzeniu podstawowych zasobów, nadszedł czas na eksplorację świata. Dzięki temu odkryjesz nowe Pal, spotkasz NPC oraz napotkasz obozy bandytów, które możesz splądrować, poszerzając tym samym swoje horyzonty i możliwości w Palworld.

 

 

Pamiętaj, że każdy początek może być trudny, ale dzięki tym wskazówkom szybko znajdziesz się na ścieżce do sukcesu w Palworld. Eksperymentuj, odkrywaj i przede wszystkim, baw się dobrze w tym fascynującym świecie!

 

Tagi Gry Palworld