Szykuje się naprawdę interesujące widowisko, które zasługuje nie tylko na uwagę fanów mangi i anime, ale także wielbicieli motoryzacji. Sung Kang wyjawił, że przygotowuje się do reżyserii filmu aktorskiego Initial D, bazującego na popularnej mandze autorstwa Shūichiego Shigeno.

Filmowy Han z cyklu Szybcy i wściekli podzielił się tą informacją w wywiadzie udzielonym redaktorowi serwisu SCMP.

 

Kang oświadczył, że jego wieloletnia przygoda z Hollywood nadal pozostawiała go niespełnionym na pewnym polu. Aktor ma nadzieję, że to właśnie podjęcie funkcji reżysera sprawi, iż będzie mógł w pełni podzielić się z widzami swoją wizją.

Jak nietrudno się domyślić, odtwórca roli Hana ma niemałe doświadczenie na polu motoryzacyjnym, co zawdzięcza nie tylko serii filmów Szybcy i wściekli. Na obecny moment nie wiadomo, czy zagra głównego bohatera swojego projektu. Możliwe jednak, że pojawi się na planie jako jeden z kierowców.

Initial D to manga wydawana od 1995 do 2013 roku. Główną tematyką tego japońskiego komiksu są uliczne wyścigi. Na pierwszym planie znajduje się młody mężczyzna, imieniem Takumi Fujiwara, który nieoczekiwanie zaczyna podbijać ulice swojego miasta. Initial D zasłynęło na rynku międzynarodowym nie tylko jako manga, ale przede wszystkim widowiskowa adaptacja anime. Podkład muzyczny, a zwłaszcza kawałek Deja Vu, do dzisiaj siedzą w głowach niejednego fana anime/motoryzacji.

Film aktorski Initial D nie posiada jeszcze terminu premiery.