Ta informacja z pewnością zaciekawi fanów mangi i anime. Wydany w 2019 roku film aktorski Alita: Battle Angel został przyjęty ciepło przez widzów i krytyków. Nic więc dziwnego, że ogłoszenie sequela spotkało się z bardzo pozytywną reakcją Internautów.

Teraz jednak dowiedzieliśmy się, że Alita może powrócić w więcej niż jednym nowym filmie. Redakcja Forbes miała okazję przeprowadzić rozmowę z Jamesem Cameronem. Ten hollywoodzki wizjoner został spytany o potencją sprzedaż swojej posiadłości w Kalifornii. Właśnie tak światło dzienne ujrzała naprawdę interesująca informacja:

"Nad Avatarem pracuję w Wellington i Los Angeles. A do tego nad nowymi filmami Alita: Battle Angel będę pracował w Austin, więc ta posiadłość nie ma obecnie dla nas żadnego sensu" - podsumował Cameron.

 

nggn

 

Scenariusz filmu Alita: Battle Angel bazował na mandze autorstwa Yukito Kishiro z 1990 roku. Pierwsza część przedstawiła zaledwie 1/3 historii dzielnej bohaterki, co oznacza, że scenariusz do dwóch kolejnych projektów pełnometrażowych nie stanowi żadnego problemu. W głównej roli występuje Rosa Salazar.

Co ciekawe, Cameron ogłosił prace nad kinowymi losami Ality już w 2003 roku. Jego grafik zajął jednak Avatar, który pojawił się w 2009 roku. Na szczęście, reżyserem aktorskiej adaptacji tej znanej mangi został Robert Rodriguez, który powróci także przy drugiej części (i być może trzeciej).

Kiedy tylko pojawi się termin premiery filmu Alita: Battle Angel 2 od razu was o tym poinformujemy.