Podczas gdy w Hollywood powstaje kontynuacja filmu Godzilla vs. Kong, na Dalekiej Wschodzie także rozpoczęto prace nad nowym potwornym projektem kinowym.

Przedstawiciele japońskiej firmy Toho oficjalnie ogłosili, że Godzilla otrzyma nową produkcję pełnometrażową. Poznaliśmy nawet termin premiery - 3 listopada 2023 roku.

Mimo iż szczegóły fabularne nie zostały jeszcze wyjawione, wiemy, że za reżyserię odpowiedzialny jest Takashi Yamazaki (Lupin III: The First, Parayste Part 1 and Part 2, Dragon Quest: Your Story).

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad Godzilla doczekała się w Japonii wielu projektów kinowych. Najświeższym jest Shin Godzilla z 2016 roku. Niestety, prawdopodobnie również nadciągająca produkcja nie zawita do polskich kin.

Shin Godzilla Blu-Ray Is $5 on Amazon

Godzilla to fikcyjny gigantyczny potwór kaijū z serii filmów o tej samej nazwie. Po raz pierwszy pojawił się w filmie Godzilla z 1954. Prawa do niego posiada wytwórnia Toho. Jest jedną z najpopularniejszych ikon japońskiej popkultury. W zależności od medium jest kreowany na zagrożenie dla ludzkości albo jej obrońcę. Jego przeciwnikami często są inne gigantyczne potwory, czasem zsyłane na Ziemię przez kosmitów.

Film powstający z ramienia wytwórni Warner Bros, i Legendary Pictures przedstawi batalię King Konga i Godzilli z "zagrożeniem czyhającym wewnątrz Ziemi". Kontynuacja Godzilla vs. Kong zagości na wielkim ekranie 15 marca 2024 roku.

 

 

Tagi Filmy Japonia