Już w październiku 2021 roku zapowiedziano, że manga Witch Hat Atelier, autorstwa Kamome Shirahamy, otrzyma adaptację anime. Na odbywającym się w ten weekend wydarzeniu Anime Expo zaprezentowano zwiastun tej serii.

Poza poniższym materiałem, potwierdzono również, że seria anime Witch Hat Atelier wystartuje dopiero w 2025 roku. Tytuł ten przygotowuje studio BUG FILMS.

 

 

Coco to skromna dziewczyna, którą od zawsze interesowała magia. Niefortunnie dla niej, magia jest obecnie zakazana. Nieoczekiwanie Coco spotyka czarodzieja imieniem Qifrey, a następnie orientuje się, że jej własna ulubiona książka to nic innego jak księga zaklęć. Coco rozpoczyna testy magiczne i sprowadza tragedię na swój dom. Qifrey ratuje jej życie i postanawia zająć się jej treningiem. Następnie razem decydują się powstrzymać groźną grupę heretyków, ale zanim się za to zabiorą Coco musi opanować podstawy magii.

Za reżyserię tej serii odpowiada Ayumu Watanabe (Ace Attorney, filmy Doraemon). Producentem jest Hiroaki Kojima (Komi Can't Communicate). Kairi Unabara (Pokémon Evolutions) zajęła się projektem postaci. Natomiast Yuka Kitamura (Elden Ring) skomponowała muzykę.

Czekacie na ten magiczny tytuł?

Tagi Anime Manga