Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już wkrótce zadebiutuje trzeci sezon serii anime Arifureta: From Commonplace to World's Strongest. Przedstawiciele studia asread. oficjalnie ogłosili, że nowe odcinki tej produkcji zadebiutują w październiku 2024 roku.

Do sieci trafił także zwiastun trzeciego sezonu, który znajdziecie poniżej.

 

 

Anime opowiada losy 17-letniego otaku, Hajime Nagumo. Nieoczekiwanie młodzieniec, wraz z resztą swojej klasy, zostaje przeniesiony do świata fantasy. Grupa nastolatków otrzymuje za zadanie ocalić świat, do którego właśnie przybyli. Wszyscy zyskują niesamowite zdolności. Wszyscy poza Hajime, który zyskuje umiejętność synergii, przez co znowu staje się pośmiewiskiem klasy jako najsłabszy z wojowników.

Nad trzecim sezonem tej serii pracuje studio asread. (które pomogło przy pierwszym sezonie stworzonym przez White Fox). Reżyserują ponownie zajmuje się Akira Iwanaga (Tegami Bachi: Letter Bee, The Morose Mononokean). Shoichi Sato po raz kolejny nadzoruje scenariusz. Chika Kojima znowu zaprojektowała postacie i odpowiada za dział animacji. Muzykę skomponował Ryō Takahashi.

Trzeci sezon serii anime Arifureta: From Commonplace to World's Strongest pojawi się w październiku 2024 roku.