Już pod koniec wakacji na Netfliksie zadebiutuje zupełnie nowa seria anime o tytule Terminator Zero. Do premiery pozostała jeszcze chwila czasu, ale gigant streamingu postanowił pochwalić się swoim castingiem.

Oficjalnie ogłoszono, że w anglojęzycznej wersji słynnego robota z przyszłości zagra Timothy Olyphant. Aktora tego możecie kojarzyć z takich produkcji jak Justified: Bez przebaczenia, Santa Clarita Diet i Wyspa strachu.

Netflix's Terminator Zero Anime Adds Timothy Olyphant as the Voice of the Terminator

 

Za powstanie tej serii odpowiadają studia Skydance Animation i Production I.G (Haikyuu!!, Usagi Drop i Ghost in the Shell). Pozycję showrunnera, producenta wykonawczego i scenarzysty obejmuje Mattson Tomlin (Project Power, The Batman II). Producenci wykonawczy to także: David Ellison, Dana Goldberg i Don Granger. Reżyserem anime jest Masashi Kudo.

Główna bohaterka zostanie wysłana z 2022 roku do 1997 roku, aby zająć się ochroną naukowca o imieniu Malcolm Lee. Jego firma pracuje bowiem nad AI, które miałoby konkurować ze Skynetem.

dvdv

 

Terminator to amerykańska franczyza filmowa z gatunku science-fiction stworzona przez Jamesa Camerona. Została zapoczątkowana filmem Terminator w 1984 roku opowiadającym historię pewnej młodej kobiety w latach 80. XX wieku, która zostaje zaatakowana przez cybernetycznego zabójcę (Terminatora) przybywającego z przyszłości. Wkrótce dowiaduje się ona, że została wyznaczona do eksterminacji, jako że w przyszłości urodzi syna, który w XXI wieku ma poprowadzić ludzkość do zwycięstwa w trwającej wówczas wojnie z maszynami.

Cała seria obejmuje w sumie sześć filmów pełnometrażowych, jeden krótkometrażowy, serial, a także serię gier, komiksów i książek. W rolę tytułową w większości filmów cyklu wcielił się Arnold Schwarzenegger. Do 2010 roku całkowity dochód z franczyzy wyniósł 3 miliardy dolarów.

Seria anime Terminator Zero trafi na Netflix już 29 sierpnia 2024 roku.