Już na początku przyszłego miesiąca rozpoczną się dalsze animowane przygody Natsu i jego przyjaciół. Do sieci trafiła nowa zapowiedź serii anime Fairy Tail: 100 Years Quest, która wystartuje w sezonie letnim.

Poniższe wideo zawiera także fragment utworu z openingu: Da-iCE - Story.

 

 

Fairy Tail: 100 Years Quest kontynuuje losy Natsu i jego przyjaciół. Członkowie znanej gildii magów postanowili podjąć się misji, której nie ukończył nawet Gildarts. Tytułowy stuletni quest to największe wyzwanie, o jakim mógł pomarzyć Natsu Dragneel.

Za powstanie tej historii odpowiadają Hiro Mashima i Ueda Atsuo. Mashima to oryginalny autor Fairy Tail i to on przygotowuję fabułę tej serii, a Atsuo zajmuje się tylko rysunkami. Pierwszy rozdział Fairy Tail: 100 Years Quest pojawił się latem 2018 roku. Nowy sezon anime przygotowują reżyserzy Shinji Ishihira i Toshinori Watanabe. Obsada głosowa nie ulegnie zmianie. Tetsuya Kakihara, Aya Hirano, Rie Kugimiya, Yūichi Nakamura, Sayaka Ōhara, Satomi Satou i Yui Horie ponownie wcielą się w Natsu Dragneela, Lucy Heartfilię, Happy'ego, Graya Fullbustera, Erzę Scarlet, Wendy i Charle.

Data premiery tej serii anime to 7 lipca 2024 roku.