Szykuje się całkiem interesujący projekt anime, który przygotowuje studio Orange (Beastars, Trigun Stampede). Netflix ogłosił serię anime na podstawie książki Lewiatan, autorstwa Scotta Westerfelda.

Przy produkcji tej współpracuje także firma Qubic Pictures, a pozycję reżysera obejmuje Christophe Ferreira (Eden). Podkład muzyczny to dzieło Nobuko Tody (Ghost in the Shell: SAC_2045,RWBY: Ice Queendom, Ultraman anime) i Kazumi Jinnouchiego (Suzume, Ghost in the Shell: SAC_2045, RWBY: Ice Queendom, Ultraman anime, Halo 4, Halo 5, Metal Gear Solid 3 & 4).

dvdv

 

Alek, syn arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i Zofii Chotek, pada ofiarą intryg politycznych i po śmierci rodziców w Sarajewie musi uciekać z Austro-Węgier. Deryn Sharp, która po ojcu baloniarzu odziedziczyła miłość do latania, robi wszystko, aby – nawet podstępem – dostać się do brytyjskich Sił Powietrznych.

Gdy wybucha I wojna światowa, Alek zmierza właśnie uzbrojoną machiną kroczącą do Szwajcarii, a Deryn leci niesamowitym, żywym statkiem powietrznym do Konstantynopola. Ich losy przecinają się niespodziewanie, a następnie splatają nierozerwalnie w serii wspaniałych przygód.

dvvd

 

Lewiatan to pierwsza część trylogii, którą na polski rynek sprowadziło wydawnictwo Rebis. Premierę serii anime wyznaczono na 2025 rok. Do zobaczenia na Netfliksie.

 

Tagi Anime Netflix