Podczas gdy fani młodych pogromców demonów już od pewnego czasu czekają na nadejście czwartego sezonu serii anime Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer), polski oddział Netfliksa postanowił nareszcie udostępnić kolejną porcję odcinków tego wysoko ocenianego tytułu.

Oficjalnie ogłoszono, że już 1 lutego 2024 roku na polskim Netfliksie zadebiutuje "drugi sezon" serii Kimetsu no Yaiba. Do tej pory dostępny był tylko liczący 26 odcinków pierwszy sezon.

 

Co ciekawe, przeciek z zagranicy wskazuje, że Netflix nie ma tak naprawdę na myśli całego liczącego 18 odcinków drugiego sezonu. Na subskrybentów czeka najprawdopodobniej tylko 7 epizodów drugiego sezonu, czyli wątek Mugen Ressha-hen (odcinkowa wersja filmu kinowego Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen).

Jeśli powyższe przewidywania się potwierdzą to druga cześć drugiego sezonu (wątek Yuukaku-hen) pojawi się w przyszłości jako 11-odcinkowy "trzeci sezon". Netflix jest znany z własnej numeracji kolejnych sezonów seriali i anime.

 

Kimetsu no Yaiba to jedna z najpopularniejszych mang ostatnich lat. Tytuł ten skupia się wokół młodych pogromców demonów. Rodzina Tanjiro została wymordowana przez bezwzględnego Muzana, a jego siostra, Nezuko, zamieniona w demona. Tanjiro dołącza do oddziału pogromców demonów, a jego celem staje się nie tylko powstrzymanie Muzana, ale także zamiana Nezuko w człowieka.

Czwarty sezon tej produkcji, czyli Kimetsu no Yaiba: Hashira Geiko-hen, zadebiutuje w japońskiej telewizji w kwietniu 2024 roku. W przyszłości Netflix prawdopodobnie określi tę porcję odcinków jako "piąty sezon".