Netflix nie przestaje rozbudowywać swojej oferty anime. Gigant streamingu ogłosił, że już wkrótce w ręce subskrybentów zostanie oddany wydany niedawno film anime o tytule The Imaginary.

Dzieło studia Ponoc zawitało do japońskich kin w grudniu 2023 roku, a już niedługo (w 2024 roku) odbędzie się premiera na platformie Netflix. Do zobaczenia oczywiście również w granicach naszego kraju.

Opis: Rudger to wymyślony przyjaciel Amandy Shuffleup, którego nikt inny nie może zobaczyć. Zmienia się to, kiedy zły Mr. Bunting rozpoczyna polowanie na sny i marzenia. Aby się ratować, Ruder musi odnaleźć Amandę. Jednak, jak ten wymyślony chłopiec poradzi sobie w prawdziwym świecie?

Za reżyserię tego widowiska odpowiada Yoshiyuki Momose (film Ni no Kuni). Pozycję producenta obejmuje Yoshiaki Nishimura (Spirited Away). Za utwór przewodni, o tytule "Nothing's Impossible", odpowiadają zespół A Great Big World ("Say Something") i Rachel Platten ("Fight Song"). Podstawę dla scenariusza przedstawionej historii stanowi książka The Imaginary, autorstwa A.F. Harrold, wydana w 2001 roku.

 

 

Dokładna data premiery filmu anime The Imaginary na Netfliksie jeszcze nie jest znana. Co ciekawe, gigant streamingu planuje poszerzyć współpracę ze studiem Ponoc, więc już wkrótce na platformę może trafić więcej starszych filmów od tego zespołu animatorskiego.