Pluto to wysoko oceniana manga, autorstwa Naokiego Urasawy, dla której podstawę stanowi wydany kilka dekad temu Astro Boy od Osamu Tezuki. Tytuł ten ukazywał się w latach 2003 - 2009, a polskie wydanie zawdzięczamy firmie Hanami.

Już od kilku lat mówiło się o potencjalnej adaptacji anime mangi Pluto. Niespodziewanie swoje trzy grosze postanowił dorzucić Netflix, dosłownie i w przenośni. Gigant streamingu poinformował, że zajmie się międzynarodową dystrybucją tej nadciągającej serii. Udostępniono nawet krótki materiał wideo, który znajdziecie poniżej.

 

 

Utrzymana w konwencji kryminału, thrillera i dystopijnego science-fiction, fabuła serii rozgrywa się w przyszłości, w której roboty osiągnęły ludzki wygląd i poziom intelektualny do tego stopnia, że otrzymały prawa równe ludzkim. Jeden z takich robotów, detektyw Europolu o imieniu Gesicht, próbuje rozwikłać sprawę serii powiązanych ze sobą zgonów robotów i ludzi na całym świecie. Wszystkie ofiary mają wbite lub umieszczone przy głowach przedmioty imitujące rogi. Sprawa staje się bardziej zagadkowa, gdy dowody sugerują, że za morderstwa odpowiedzialny jest robot, co stanowiłoby pierwszy od ośmiu lat przypadek zabójstwa człowieka przez sztuczną inteligencję.

W prace nad tym przedsięwzięciem zaangażowane są studia GENCO, Tezuka Productions i M2. Obsada głosowa: Shinshū Fuji jako Gesicht, Yōko Hikasa jako Atom, Minori Suzuki jako Uran.

Seria anime Pluto zadebiutuje na Netfliksie już w 2023 roku.