Zgodnie z informacją przekazaną już w grudniu, w nadciągającej nowej serii anime Pokemon nie ujrzymy już Asha i Pikachu. Po zdobyciu tytułu największego trenera pokemonów na świecie ten wieczny 10-latek przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Przedstawiciele stacji TV Tokyo podzielili się tym razem dokładnym terminem premiery odcinków, w których zadebiutują nowi protagoniści. Tak jak sugerowały wcześniejsze doniesienia, teraz na widzów czekają przygody Riko i Roya. Ten duet rozpocznie swoje przygody w towarzystwie najnowszej generacji kieszonkowych stworków, gdzie starterami są Sprigatito, Fuecoco i Quaxly.

 

Nowa seria anime Pokemon jest datowana na 14 kwietnia 2023 roku. Jest to termin dotyczący japońskiej telewizji, na obecny moment nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle tytuł ten pojawi się na Zachodzie. Możliwe jednak, że seansem zainteresuje się Netflix.

Wieloletni fani uniwersum kieszonkowych stworków zaczęli już snuć teorie na temat powiązania postaci Riko z Ashem, na co miałaby wskazywać jej spinka we włosach. Czyżby faktycznie była jego córką? Odpowiedź poznamy już wkrótce.

 

 

Przypominamy, że twórcy serii anime Pokemon postanowili zrezygnować z postaci Asha, po tym jak ten zdobył tytuł Największego Trenera Pokemon na świecie. Dokonał tego wygrywając turniej Pokémon World Coronation Series Masters Eight Tournament, w którym udział brali mistrzowie z różnych regionów.