Mamy nadzieję, że nie znudziły wam się produkcje animowane z uniwersum Resident Evil, bo wytwórnia Sony Pictures Entertainment planuje już niedługo wypuścić kolejny tytuł sygnowany tą znaną marką.

Oficjalnie zapowiedziano film anime CG o tytule Biohazard: Death Island. W Japonii cykl Resident Evil jest znany jako Biohazard, stąd taka zmiana. Poniżej znajdziecie pierwszy teaser. Już teraz wiemy, że premiera w japońskich kinach odbędzie się latem 2023 roku.

 

 

Opis: Agent Leon S. Kennedy wyrusza na misję, której celem jest uratowanie porwanego dr. Antonio Taylora. W międzyczasie Chris Redfield bada zamieszki związane z inwazją zombie w San Francisco. Zadanie to będzie dla niego niezwykle trudne, bo jedyne co zarażeni mają ze sobą wspólne to wizyta na wyspie Alcatraz.

Ekipa produkcyjna

  • Reżyser: Eiichirou Hasumi (Biohazard: Infinite Darkness)
  • Scenariusz: Makoto Fukami (Biohazard: Vendetta)
  • Produkcja CG: Quebico
  • Studio: TMS Entertainment
  • Dystrybucja: Kadokawa Animation

To piąty film animowany z tego uniwersum. Wcześniejszy projekty to: Biohazard: Degeneration (Resident Evil: Degeneration), Biohazard: Damnation (Resident Evil: Damnation), Biohazard: Vendetta (Resident Evil: Vendetta) i Biohazard: Infinite Darkness (Resident Evil: Infinite Darkness). Mając na uwadze trend do tytułów, możemy śmiało założyć, że film animowany Biohazard: Death Island będzie na zachodzie znany jako Resident Evil: Death Island.

Przypominamy przy okazji, że już 24 marca 2023 roku zadebiutuje remake gry Resident Evil 4.

Tagi Anime Gry Filmy