Netflix nie przestaje rozbudowywać swojej animowanej bibioteki. Tym razem dostaliśmy zapowiedź ciekawie prezentującej się adaptacji bardzo popularnego koreańskiego webtoonu.

Światło dzienne ujrzała zapowiedź serii anime o tytule Lookism. Wspomniany materiał znajdziecie poniżej.

 

Głównym bohaterem udostępnianego obecnie w odcinkach na platformach LINE Manga i Naver WEBTOON webtoonu „Lookism” jest chłopak, który robi wszystko, aby żyć pełnią życia mimo różnych problemów społecznych, których doświadcza na co dzień. Premiera pierwszej części webtoonu, który ma na koncie 8,7 mld wyświetleń na całym świecie, miała miejsce w 2014 roku. Podobnie jak oryginalny webtoon serial animowany „Lookism” również porusza problemy subtelnej dyskryminacji ze względu na wygląd oraz materializmu, które dotykają ludzi żyjących we współczesnym społeczeństwie.

 

Utalentowani projektanci postaci tchnęli życie w głównych bohaterów oryginalnej mangi, uzupełniając ją o ścieżkę dźwiękową, dynamiczną reżyserię i niesamowite efekty. Fascynujące odcinki o nieco innym klimacie niż oryginalna manga gwarantują doskonałą rozrywkę i elementy zaskoczenia. Główny bohater Park Hyeong-seok stawia czoła różnym wyzwaniom, przezwycięża konflikty i rozwija się, aby spełnić swoje marzenia.

Za serię tę odpowiada studio Mir, które możecie kojarzyć z takich projektów jak „DOTA: Dragon's Blood” i „Wiedźmin: Zmora wilka”. Pozycję reżysera obejmuje Han Kwang Il. Dyrektorem artystycznym jest Lee Dae Woo, a muzykę skomponował Han Kyung Hoon.

Data premiery na Netfliksie to 4 listopada 2022 roku.