Już niedługo powróci popularna seria anime Netfliksa, której pierwszy sezon zgarnął mnóstwo pozytywnych, jak i negatywnych ocen. Gigant streamingu wyjawił, że w styczniu 2023 roku w ręce subskrybentów zostanie oddany drugi sezon produkcji o tytule Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu.

Za granicą seria ta znana jest jako Gokushufudou (The Way of the Househusband), a całe przedsięwzięcie stanowi adaptację mangi Kousuke Oono.

 

Opis: „Nieśmiertelny Smok” — legenda yakuzy, który sam unieszkodliwił wrogi gang za pomocą ołowianej rury, to przydomek siejący postrach zarówno wśród twardych policjantów, jak i okrutnych przestępców. Tuż po zniknięciu z półświatka Tatsu powraca w innej profesji. Wyposażony w fartuszek próbuje żyć z dala od przemocy jako przykładny pan domu. Realizując przyziemne codzienne zadania, Tatsu odkrywa, że jego nowa rola też wiąże się z wyzwaniami — od pola bitwy znanego jako supermarket po porażki w kuchni. Mimo że naprawdę chce trzymać się z dala od kłopotów, cały czas pada ofiarą nieporozumień. „Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu” to historia codziennego życia komicznie poważnego byłego gangstera, który porzuca walki uliczne, aby zostać przykładnym panem domu.

Seria Yakuza w fartuszku okazała się tytułem kontrowersyjnym ze względu na charakterystyczny styl animacji. Studio J.C.Staff zdecydowało się na projekt przypominający "pokaz slajdów", jak to często określają widzowie. Mimo wszystko przygody Tatsu cieszą się niemałym wzięciem.

Pierwszy sezon został wydany w dwóch częściach - w kwietniu i październiku 2021 roku. Czekacie na powrót tego tytułu?