Nadciąga adaptacja mangi, o której już od dawna powinno być głośno w naszym kraju. A jednak nie jest.

Najnowsze doniesienia wskazują, że japoński komiks o tytule Chi.: Chikyuu no Undou ni Tsuite (About the Movement of the Earth) otrzyma produkcję anime. Autorem tej pozycji jest mangaka o pseudonimie Uoto.

Opis: XV-wieczna Polska. To czasy, kiedy heretycy byli paleni na stosie. Rafał to młodzieniec o genialnym umyśle - wszyscy wierzą, że będzie studiował teologię na uniwersytecie. Tymczasem Rafał spotyka tajemniczego człowieka i uczy się od niego heretyckiej "prawdy" o świecie.

Tak, dobrze przeczytaliście, to historia, która wydaje się być inspirowana losami Mikołaja Kopernika. Co ciekawe, Manga ta została w 2022 roku wyróżniona najwyższą nagrodą na Tezuka Osamu Cultural Prize. To najbardziej prestiżowa nagroda w świecie mangi.

Chi.: Chikyuu no Undou ni Tsuite obejmuje 8 tomów, lub 62 rozdziały. Uoto wydawał swoje dzieło w latach 2020 - 2022. Ostatni chapter ujrzał światło dzienne dwa miesiące temu.

Na obecny moment wiadomo tylko, że za adaptację odpowiedzialne będzie szanowane studio Madhouse (Overlord, Hajime no Ippo). Data premiery, ani żadne dodatkowe szczegóły nie zostały jeszcze wyjawione.