Drugi sezon Alice in Borderland to obecnie jeden z najbardziej wyczekiwanych azjatyckich projektów Netfliksa. Pierwsza paczka odcinków tego serialu cieszyła się ogromną popularnością również w Polsce.

Chociaż na powrót tego tytułu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, właśnie światło dzienne ujrzały ciekawe informacje na temat drugiego sezonu. Poznaliśmy nazwiska nowych członków obsady, a do tego wyjawiono imiona postaci, które odegrają. Informację tę przekazał serwis Comic Natalie.

 

Yuri Tsunematsu (pierwsza z lewej na powyższym zdjęciu) wcieli się w licealistkę imieniem Heiya, Tomohisa Yamashita (pośrodku) to "Król Karo" Kyūma, Hayato Isomura (po prawej) zagra Bandę. Poza nimi w nowych odcinkach pojawią się także Kai Inowaki jako Matsushita, Katsuya Maiguma jako Yaba, oraz Honami Satō jako Kotoko.

Opis pierwszej serii: Arisu jest bezrobotnym, zgnuśniałym młodzieńcem z obsesją na punkcie gier komputerowych. Niespodziewanie trafia do dziwnej, opustoszałej wersji Tokio, gdzie razem z przyjaciółmi musi rywalizować w niebezpiecznych grach, aby zapewnić sobie przetrwanie. W tym dziwnym świecie Arisu poznaje Usagi, młodą kobietę, która gra samotnie. Wspólnie podejmują się rozwiązania jednej tajemnicy po drugiej, ryzykując życiem, aby odkryć, co tak naprawdę znaczy żyć.

Alice in Borderland to serial na podstawie mangi z gatunku survival thriller (opublikowanej po raz pierwszy w „Weekly Shonen Sunday S” / „Weekly Shonen Sunday”) autorstwa Haro Aso, w reżyserii Shinsuke Sato. Występują Kento Yamazaki („Kingdom”, „The Disastrous Life of Saiki K”) i Tao Tsuchiya („Library Wars: Book of Memories”, „Mare”).

Ten hit Netfliksa powróci w grudniu 2022 roku. Czekacie na nowe odcinki?