Astro Boy, a właściwie Tetsuwan Atom, to jedna z najsłynniejszych mang w historii. Ponadczasowe dzieło legendarnego mangaki, Osamu Tezuki, doczekało się licznych adaptacji, a już wkrótce powróci w formie nowego serialu animowanego.

Jak podaje serwis Variety, Thomas Astruc przygotowuje reboot odcinkowych przygód Astro Boya. Twórca serialu animowanego Miraculum: Biedronka i Czarny Kot planuje stworzyć nową produkcję z udziałem animacji 3DCG. Wsparcia udzielą mu firmy Tezuka Productions, Shibuya Productions i Method Animation.

 

Już teraz wiemy, że zaplanowano aż 52 odcinki, których akcja będzie skupiała sie na nowoczesnych tematach jak Internet, media społecznościowe, czy ratowanie środowiska naturalnego. Oryginalna manga ukazywała się w latach 1952 - 1968, więc fabularnie Astro Boy z pewnością zaliczy pewien update.

Dzieło Tezuki to historia osadzona w odległej przyszłości (tym razem prawdopodobnie w czasach nam współczesnych), a głównym bohaterem jest robot imieniem Tobio. Do życia powołał go genialny naukowiec, Dr. Tenma. Tobio z wyglądu przypomina jego zmarłego syna. Ostatecznie naukowiec pozbywa się robota, a tego następnie przygarnia profesor Ochanomizu i obdarowuje nowym imieniem. Od tego momentu Astro Boy (wcześniej Tobio) strzeże świata przed złem.

Data premiery nowego rebootu pozostaje nieznana.

 

 

Tagi Anime Manga