Już pod koniec tego miesiąca na łamach Netfliksa zadebiutuje nowa wersja bardzo starego anime - BASTARD!! -Heavy Metal, Dark Fantasy-. Przedstawiciele giganta streamingu postanowili przypomnieć subskrybentom, że wkrótce czeka ich seans tego tytułu i właśnie dlatego udostępniono nowy zwiastun.

Sprawdźcie poniżej, jak będzie prezentowała się tak mroczna seria.

Opis: Czterysta lat po upadku współczesnej cywilizacji świat ogarnął chaos, w którym o władzę walczy się magią i mieczem. Coraz silniejsza staje się Armia Mrocznej Rebelii, która chce zapanować nad światem i wskrzesić Anthrasax — bóstwo destrukcji. Jej przerażająco groźni i władający magią dowódcy, czyli Czworo Boskich Królów, wydają rozkaz ataku na królestwo Metallicany leżące na Kontynencie Centralnym Metallionu. Aby je uratować, Tia Noto Yoko, córka Najwyższego Kapłana, musi podjąć trudną decyzję. Postanawia wskrzesić potężnego pradawnego czarodzieja, który niegdyś chciał rządzić światem, a teraz jest zamknięty w ciele Luciena Renrena, czyli jej przyjaciela z dzieciństwa. Uwięzionego maga uwolnić może tylko pocałunek dziewicy. Yoko jest świadoma niebezpieczeństwa, ale i tak decyduje się zbliżyć swoje usta do ust Luciena — w tym momencie powietrze wypełnia złowroga energia o szokującej sile. Tak oto bowiem wolność odzyskuje legendarny Mroczny Schneider — najpotężniejszy, najbardziej szalony i najpiękniejszy bohater w dziejach!

Dla przypomnienia, już 30 czerwca na łamach Netfliksa zadebiutuje pierwsza część tej serii, na którą złoży się 13 odcinków. Pozostałe epizody (14 - 24) ujrzą światło dzienne jeszcze w tym roku.

Tytuł ten ukazywał się w latach 1987 - 2010 i doczekał się już krótkiej adaptacji w formie sześciu odcinków OVA (wydanych w latach 1992 - 1993). Za nową adaptacje odpowiedzialne będzie studio LIDEN FILMS.

Reżyserem nowego anime został Takaharu Ozaki (Goblin Slayer). Yousuke Kuroda (My Hero Academia, Mobile Suit Gundam 00) nadzoruje prace nad całym projektem. Sayaka Ono (CROSS ANGE Rondo of Angel and Dragon) odpowiada za design postaci. Yasunori Ebi (Naruto) to reżyser udźwiękowienia, a Yasuharu Takanashi (Naruto Shippūden, Fairy Tail) skomponuje podkład muzyczny.